آتش تروریست ها دامن اربابان خود را گرفت/ با بیانیه و قطعنامه نمی‌ توان نسخه جریانات تروریستی را پیچید

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس برگزاری نشست‌ و اجلاس هایی با عنوان مبارزه با تروریست را نمایشی و مانع راهگشایی این مشکلات دانست و اظهار کرد: اگر قرار بود این اجلاس‌ها مشکل تروریست‌ها در منطقه را حل کند، چندین سال است که چنین اجلاس‌هایی برگزار می‌شود و این مشکلات نه تنها حل نشده بلکه دامنه آن گسترده تر نیز شده است.

محمد حسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی تهران نیوز، ضمن محکومیت حمله تروریستی شب گذشته به فرانسه اظهارداشت: همانطور که انتظار می رفت تروریست‎هایی که از سوی کشورهای آمریکایی و اروپایی حمایت می شدند، امروز همین تروریست ها دامن گیر کشورهای حامی خود شده اند. وی در ادامه عنوان کرد: اگرچه پشت پرده این حادثه فقط به داعش و فرانسه که از امنیت خیلی بالایی برخوردار است نمی شود، چرا که این اتفاق در کشوری که جمعیت بالایی از مسلمانان را در خود جای داده است رخ داده و قطعا موج جدیدی از اسلام ستیزی در راه است. عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: آمریکایی ها هیچ گاه حاضر نمی شوند که روابط ایران با اروپا عادی سازی شود، و این اتفاق را به ضرر خود در عرصه های سیاسی و اقتصادی می دانند.

آصفری با بیان اینکه  پدیده داعش دست‌پرورده خود کشورهای غربی و آمریکایی ها است و روز به روز گستره اقدامات تروریستی خودش را در منطقه بیشتر می‌کند و به دنبال ایجاد ناامنی در جهان است، تصریح کرد: همانطور که رهبر انقلاب پیش‌بینی کرده بودند که اگر کشورهای غربی به فکر نباشند و از تروریست‌های داعش حمایت کنند، باید بدانند فتنه‌ای که در منطقه ایجاد کردند، دامن خود آنان را هم خواهد گرفت، بوقوع پیوست.

وی با اشاره به اینکه اگر امروز غربی ها به فکر نباشد، مطمئناً فردا شاهد اتفاقات بدتری خواهیم بود، تاکید کرد: حمایت‌های سیاسی، تسلیحاتی و یا اعزام نیروی انسانی برای پیوستن به داعش از جمله اقدامات کشورهای حامی داعش در این چند سال اخیر بوده است.

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس برگزاری نشست‌ و اجلاس هایی با عنوان مبارزه با تروریست را نمایشی و مانع راهگشایی این مشکلات دانست و اظهار کرد: اگر قرار بود این اجلاس‌ها مشکل تروریست‌ها در منطقه را حل کند، چندین سال است که چنین اجلاس‌هایی برگزار می‌شود و این  مشکلات نه تنها حل نشده بلکه دامنه آن گسترده تر نیز شده است.

آصفری افزود: اولین راهکار مبارزه با تروریست این است که جلوی اعزام نیرو، تأمین تسلیحاتی و مالی داعش گرفته شود، اگر غربی‌ها اعتقادی به مبارزه با تروریست دارند، باید عملاً وارد کار شوند و آمریکایی ها نیز اقدامات خودسرانه خود را که سبب شده جریان داعش در منطقه شکل بگیرد و در منطقه جولان دهد را پایان بخشد.

وی با تاکید بر اینکه باید در زمینه مبارزه با تروریست اقدامات جدی صورت بگیرد، خاطرنشان کرد: با بیانیه و قطعنامه نمی‌ توان نسخه جریانات تروریستی در منطقه را پیچید بلکه باید با اجماع بین‌المللی و عملی در زمینه مبارزه با تروریست‌ها این اقدام صورت گیرد.

 

انتهای متن/*

   

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =