مسؤول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری فیروزکوه با اشاره به آمادگی کامل این نهاد برای چهارشنبه آخر سال، گفت: مسؤولان و والدین آثار زیانبار مواد محترقه را به کودکان و نوجوانان یادآوری کنند.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، “علی اکبر مؤمنی” در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز با اشاره به فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال به ارائه برخی هشدارهای ایمنی به افراد پرداخت و افزود: از مسؤولان، مدیران و والدین درخواست می شود آثار زیانبار مواد محترقه را به کودکان و نوجوانان یادآوری کرده و آنان را از کارهای خطرآفرین برحذر دارند.

وی هشدار داد: پرتاب مواد آتش زا مانند موشک، فشفشه و نارنجک روی پشت بام و خودروها از عوامل عمده بروز آتش سوزی است.

مسؤول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری فیروزکوه بیان کرد: افراد از ریختن مواد سریع الاشتعال مثل بنزین، نفت و تینر بر روی آتش خودداری و از انداختن ظروف تحت الفشار مانند اسپری حشره کش، خوشبوکننده ها و . . . به درون آتش اجتناب کنند.

وی با بیان اینکه از نگهداری مواد منفجره در منازل مسکونی جداً خودداری کنند، یادآور شد: پرتاپ مواد منفجره در محل های پرجمعیت موجب بروز خسارت جبران ناپذیر می شود.

مؤمنی در خاتمه خاطرنشان کرد: در صورت بروز هر گونه حریق یا حادثه ضمن حفظ خونسردی در اسرع وقت با سامانه ۱۲۵ ستاد آتش نشانی تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشانی دقیق اطلاع دهند.

وی اظهارکرد: امدادگران و آتش نشانان این نهاد همگام با نیروهای هلال احمر، نیروی انتظامی و بسیجیان شهرستان در آمادگی کامل برای مدیریت حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال بسر می برند.

این مقام مسؤول  گفت: به این منظور تجهیزات و خودروهای آتش نشانی نیز آماده سازی شده است.  انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =