سرویس سیاسی رویداد، در پی حادثه تلخ عملیات انتحاری در چابهار دو تن از هموطنان عزیزمان به شهادت رسیدند. طی این عملیات کور شخص انتحاری که قصد رفتن به درون مسجد اما حسین (ع) را داشته، از سوی نیروهای بسیجی حاضر شناسایی شده و موفق به ورود به مسجد نمی‌شود. برای همین او با فاصله چند صد متری کمربند انتحاری خود را منفجر می‌کند و به دنبال این حادثه تروریستی، دو تن از هم‌وطنانمان در لباس مقدس بسیجی به شهادت رسیدند.

این واقعه یادآور انفجارهای انتحاری در چابهار در روز 24 آذر 1389 که مصادف با تاسوعای حسینی بود ، می باشد. حملات انتحاری در میان گروهی از عزاداران شیعه و نزدیک مسجد امام حسین (ع) چابهار به ‌وسیله دو بمب‌گذار انتحاری انجام شد. خبرگزاری‌های رسمی از شهادت حدّاقل 39 نفر خبر دادند. رسانه‌های معتبر، همچنین از شهادت، یک سرباز وظیفه و سه درجه‌دار نیروی انتظامی نیز گزارش دادند. در میان کشته‌شدگان و شهدا و مجروحان این حمله انتحاری، شماری زن و کودک نیز حضور داشتند که به طرز وحشیانه ای قربانی عقده های وهابیت متحجر شدند.

همچنین به دنبال این اقدام کور تروریستی، شماری از رهگذران و افراد انتظامی نیز زخمی شدند.

نمود رذالت و جنایت وهابی: به گزارش زاهدان پرس، سپاه صحابه ایران که خود را زیر مجموعه سپاه صحابه در پاکستان می داند و طبق برخی ادعاهای کذب توسط برخی جدا شده ها از گروهک منهدم شده ریگی اداره می شود با صدور بیانیه ای انفجار دیروز چابهار را غرور آفرین و افتخار آفرین نامید!

در بیانیه محمد بلوچ فرمانده سپاه صحابه آمده است: "قلبا از این عملیات پیروزمندان مسرور شده و از جوانان غیور که چنین افتخاری آفریدند سپاسگذارم "

این تروریست که قصد ورود به مسجد را داشته با هوشیاری نیروهای بسیجی و انتظامی شناسایی شده و پا به فرار می گذارد که مقابل درمانگاه حضرت سید الشهدا چابهار در مجاورت مسجد خود را منفجر می ‌کند.

در صورتی که این تروریست می توانست خود را به مسجد برساند و بمب را در جمع نمازگزاران منفجر کند ، قطعاً تعداد قربانیان بسیار بیشتر می شد.

اما این رخداد علاوه بر نمایش چهره نفرت انگیز و سیاه تحجر وهابیت وجه دیگری نیز دارد. جان فشانی نیروهای امنیتی و البته هشیاری خالصانه بسیجیانی که در تمام طول انقلاب به قیمت خون و استخوانشان حصار های امن این مرز و بوم بوده اند، در این انتحار کور قابل تقدیر بود. اگر چه به استشهاد عزتمندانه دو تن از جوانان گلگون شده این وطن عزیز انجامید، اما انجام عملیات کور و چشم بسته و انتحاری در یک کشور علاوه بر نمود یک توحش غیر انسانی توسط گروهک های تروریست نمایشگر اقتدار نیروهای امنیتی کشور در برقراری نظم و امنیت صد درصدی می باشد. چرا که این نوع تهاجم (در صورت بسته بودن راه هر نوع عملیات سازماندهی شده و کلاسیک) به عنوان آخرین تیر ترکش نیروهای معاند نظام به کار گرفته می شود. چنانکه مشاهده می کنید امثال این فعالیت های تخریبی و تروریستی در برخی از کشورهای همسایه به راحتی و در سطحی وسیع طی غفلت نیروهای امنیتی صورت می گیرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =