آخرین جلسه درس اخلاق امام جمعه شهرگلستان در سال ۹۵ برگزار گردید + تصاویر

آخرین جلسه درس اخلاق امام جمعه بخش گلستان، باحضور شهردار شهر گلستان، اعضای شورای اسلامی شهر و برخی دیگر از مسئولین برگزار گردید.

به گزارش تهران نیوز؛ آخرین جلسه درس اخلاق حجت الاسلام والمسلمین مرتضی صفایی امام جمعه شهرگلستان در شهرداری شهرگلستان باحضور بهروزکاویانی شهرداری گلستان، علی کریمی عضو شورای اسلامی شهرو جمعی دیگر از مسئولین و کارکنان شهرداری برگزار گردید.

بنابر این گزارش، بعد از مراسم پرفیض زیارت عاشورا، آخرین جلسه درس اخلاق امام جمعه شهرگلستان در سال ۹۵ آغاز گردید، که موضوع این جلسه در رابطه با اعمال مکروه بود، و حجت الاسلام و المسلمین در همین رابطه بیان داشت: مکروه عملی است، که انجام آن گناه به حساب نمی آید، اما انجام ندادن و دوری از آن بهتر می باشد، و حتی خدمت کردن به مردم نیز دارای مکروهاتی می باشد، که با دوری از ان ها خدمت دهی بهتر صورت می گیرد.

وی در ادامه ضمن اشاره به زمینه های مختلفی که مکروهات در آن ها موجود می باشند، تصریح کرد: در معامله کردن، عبادت و حتی رفت و آمد با دیگران بایستی مراقب اعمال مکروه باشم، چرا که گاها همین اعمال مکروه بر سایر امور روزانه افراد تاثیر منفی می گذارند.

امام جمعه شهرگلستان در پایان باتوجه به اینکه برخی مکروهاتی که در دین مبین اسلام مشخص شده اند، ریشه علمی و پزشکی دارند خاطرنشان کرد: امروزه پزشکان دریافته اند، که فوت کردن چای و غذا و خوردن غذایی که زیادی گرم است، چه مضراتی برای بدن انسان دارد، و این درحالی است که خداوند در حدود ۱۴۰۰ سال قبل این اعمال را مکروه اعلام کرده بود.

*تصاویر مروبط به فضا و شرایط جلسه درس اخلاق حجت الاسلام والمسلمین مرتضی صفایی را در زیر می توانید مشاهده نمایید:

منبع: بهارستانه

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =