آخرین وضعیت پرونده سقوط پرواز تهران ــ یاسوج

معاون حقوق عامه دادستان‌کل کشور می‌گوید پرونده سقوط هواپیمای تهران ــ یاسوج هنوز در مرحله تحقیقات مقدماتی است و موضوع به‌صورت ویژه و تخصصی بررسی و سپس تصمیم‌گیری می‌شود.

به گزارش تهران نیوز، معاون حقوق عامه دادستان‌کل کشور می‌گوید پرونده سقوط هواپیمای تهران ــ یاسوج هنوز در مرحله تحقیقات مقدماتی است و موضوع به‌صورت ویژه و تخصصی بررسی و سپس تصمیم‌گیری می‌شود.
محمدجواد حشمتی درباره آخرین اقدامات صورت‌گرفته در ارتباط با سانحهسقوط هواپیمای تهران ــ یاسوج اظهار کرد: اقدامات صورت‌گرفته هنوز هم در مرحله تحقیقات است و بازپرس که تحقیقات زیر نظر وی انجام می‌شود، به‌صورت ویژه کار را دنبال می‌کند و هنوز هم با گزارش نهایی فاصله وجود دارد. وی اضافه کرد: گرچه سازمان هواپیمایی کشوری به‌عنوان مرجع ملی این حادثه، نظر خود را اجمالاً داده است اما قرار شده که به‌صورت خیلی ویژه و تخصصی هم موضوع بررسی شود و ابعاد مختلف قضیه را لحاظ کنند و بتوانند نظر بدهند. حشمتی در پاسخ به این سؤال که آیا تا کنون جلساتی با حضور مسئولان سازمان هواپیمایی برگزار شده است یا خیر گغت: از زمان وقوع حادثه، در قالب کمیته قضایی پیگیری سانحه سقوط هواپیمای تهران ــ یاسوج، چندین جلسه داشتیم و نشست‌های مختلف برگزار کردیم و راهکارهای مختلف بررسی و تذکرات لازم داده شده است. معاون حقوق عامه دادستان کل کشور ابراز امیدواری کرد در آینده نه‌چندان دور پرونده تعیین تکلیف و تصمیمات لازم اتخاذ شود. به‌گفته حشمتی همه اقدامات لازم با نظر بازپرس ویژه پرونده انجام می‌شود. معاون دادستان کل کشور همچنین در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات عید نوروز و مطرح شدن حقوق عامه در ابعاد مختلف در این ایام، آیا دادستانی کل بخشنامه‌ای در ارتباط با نظارت و پیگیری حقوق عامه در ایام عید به دادستان‌ها ارسال شده است یا خیر گفت: اتفاقاً برای توجه بیشتر دادستان‌ها به مسئله حقوق عامه در این ایام، در چند موضوع و قالب از سوی دادستانی کل بخشنامه صادر شده و خوشبختانه دادستان‌ها نیز پای کار هستند و توجه لازم را به مسئله حقوق عامه دارند. حشمتی ابراز کرد: موضوعات مختلف مربوط به حقوق عامه شامل جلوگیری از تعدی و تجاوز به منابع طبیعی و تأمین بهداشت عمومی و سلامت جامعه در رستوران‌ها و ... مورد تأکید قرار گرفته که امیدواریم دادستان‌ها به این موارد توجه لازم را داشته باشند. معاون حقوق عامه دادستان کل کشور در پاسخ به سؤال دیگری درباره ارزیابی خود از عملکرد دادستان‌ها در بحث پیگیری حقوق عامه در سال 96 اظهار کرد:  با توجه به اینکه، بحث حقوق عامه در دادستانی کل، یک معاونت جدیدی است اما خوشبختانه حساسیت لازم بین دادستان‌ها ایجاد شده است و در موارد بسیار خوبی ورود کردند. حشمتی اضافه کرد: بر اساس آمارهای موجود، دادستان‌ها در سال 96، در حدود 400 الی 500 مورد به موضوعات مرتبط با حقوق عامه ورود کردند  که برخی از این‌ها بسیار مهم بوده و یک سری اقدامات اجرایی خوبی انجام شده است. پیرو دستور ریاست محترم قوه قضاییه، با تشکیل کارگروهی تخصصی و متشکل از افراد متخصص و در صورت اقتضا با حضور در محل حادثه، ابعاد مختلف وقوع این سانحه هوایی را بررسی و گزارش آن در اسرع وقت به اینجانب ارائه گردد.
منبع: تسنیم
انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =