آرایش های زنانه بر چهره های مردان دانشجو + تصاویر

این تغییرات فرهنگی و نگرشی در جامعه ما باعث شده است که بسیاری از جوانان ما در صورت هایشان به جای ابهت مردانه، ظرافت زنانه دیده شود وگرایش شدیدی به ظاهر زنانه در آنها دیده می شود و این حقیقت تلخ امروز به صورت بسیار زننده ای دامن گیر دانشگاه های ما نیز شده است.

به گزارش سرویس فرهنگی تهران نیوز، توجه کردن به ظاهر و آراستن صورت و چهره از علاقه مندی های اصلی هر مرد و زنی و در هر جامعه ای می باشد و کسی نیست که از زیبارویی خوشش نیاید؛ چرا که ظاهر آراسته گاهی نشان دهنده شخصیت درونی افراد است و به اصطلاح رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون و این مساله باعث می شود که دختران و زنان به آرایش روی آورند، اما مساله ای که در چند سال اخیر به وفور در کشور و از جمله شهر ساحلی بوشهر دیده می شود آرایش غلیظ پسران جوان است.

به گفته جامعه‌شناسان، آرایش کردن پسران به کمبود اعتماد به نفس، ضعف، تزلزل باورهای اعتقادی،‌ کمرنگی اندیشه‌های دینی، سستی اصول اخلاقی و مذهبی و فروپاشی نظام اخلاقی در جامعه بر می‌گردد به همین دلیل است که روز به روز شاهد افزایش این گونه اقدامات در بین مردان و پسران جوان هستیم.

با گشتی در بازارها و سواحل بوشهر می توان خیل عظیمی از جوانان آرایش کرده را مشاهده نمود که با ابروهایی باریک و مرتب کرده، گونه های دستکاری شده، موهای سیخ سیخی و فشن و لباس های آنچنانی که اغلب هم یقه باز هستند در سطح شهر جولان می دهند، پسران جوان که برخی با موهای بلند و برخی با سرهایی تراشیده، برخی با شلوارهای تنگ بدن نما و برخی نیز با شلوارهایی که هر لحظه امکان دارد از پایشان بیفتد به وفور جلب توجه می کند.

امروزه با این روندی که جوانان ما در پیش گرفته اند دیگر خبری از ابروهای پرشت و دست نخورده مردانه چند سال پیش نیست و این تغییرات فرهنگی و نگرشی در جامعه ما باعث شده است که بسیاری از جوانان ما در صورت هایشان به جای ابهت مردانه، ظرافت زنانه دیده شود و در این راستا نقش آرایشگاه های مردانه نیز بسیار مشهود و غیر قابل انکار است و تمام خدماتی را که تا کنون فقط در آرایشگاه های زنانه می شد مشاهده نمود با ورژن بالاتر به راحتی برای مردان ارائه می دهند.

این روزها به قدری مردان زن نما زیاد شده است که اگر روسری بپوشند قطعا تشخیص آنها ناممکن می شود. این پسران اختلافات بسیار عمیقی حتی با یک نسل قبل از خود دارند و گرایش شدیدی به ظاهر زنانه در آنها دیده می شود و این حقیقت تلخ امروز به صورت بسیار زننده ای دامن گیر دانشگاه های ما نیز شده است.

آرایش امروزه از ضروریات بسیاری از دانشجویان دانشگاه های ما شده است و استثنایی هم در دانشگاه ها نمی توان قائل شد، از دانشگاه های دولتی و پیام نور گرفته تا دانشگاه های آزاد، علمی کاربردی و غیر انتفاعی که وضع به نسبت بدتر هم هست و مطمئنا دیری نخواهد پایید که در کیف برخی از جوانان ما انواع کرم، رنگ‌های گریم، انواع ژل و چسب مو، اسپری‌های خوشبو‌کننده، ریمل، رژ، سایه چشم و... که تا پیش از این فقط مختص دختران بود را مشاهده نمود.

چه شده است که دانشجویان و جوانان ما با داشتن غنای فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی که قدمتی به درازای تاریخ دارد به این گونه ضد ارزش ها روی آورده و مدام در حال ابهت زدایی از چهره مردانه خود هستند و یقینا نمی توان از خواب عمیق مسئولین فرهنگی و عدم مسئولیت پذیری آنها در این خصوص چشم پوشید.

با این وضعیت و نابود شدن الگوهای اصیل ایرانی اسلامی در سال های آتی وضعیت ظاهری دانشجویان و قشر جوان جامعه ما وخیم تر نیز خواهد شد و اگر والدین و مسئولین ما با همین شیب بی مسئولیتی پیش بروند باید خیلی زود منتظر مدل های عجیب و غریب در سطح جامعه باشیم و خواسته یا ناخواسته باید اسیر لوازم آرایشی و از آن مهمتر اسیر فرهنگ منحط غرب زده ای باشیم که هیچ تعلقی به منش ایرانی و اصول اسلامی ما ندارد.

به گزارش دانشجونیوز، پس تا دیر نشده مسئولان فرهنگی از پشت میزهای خود باید برخواسته و آستین را تا آرنج بالا بزنند و طرح و فکری جامع در این خصوص اجرا کنند که فردا خیلی دیر است.

تعدادی از تصاویر پسران آرایش کرده از دانشگاه های استان به این پایگاه خبری تحلیلی ارسال شده است که از نمایش آنها به مخاطبین عزیز معذوریم و به مقداری عکس منتشر شده در سایت های خبری بسنده کردیم، ولی به صورت موردی این مباحث را در دانشگاه های استان دنبال خواهیم نمود و مخاطبین این رسانه دانشجویی می توانند با درج نظرات سازنده خود ما را در این راه یاری نمایند./ انتهای پیام

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بوشهر ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۰
  آقای نویسنده چرا توهم زدی وجدانن تو تا بحال بوشهر اومدی والا من سی و هشت ساله تو بوشهر زندگی میکنم چنین چیزایی که نوشتی تو خیابونای بوشهر ندیدم . نه که نیست در حد زیر ابرو و رنگ مو که توی همه جای ایران الحمدالله زیاده
 • ناشناس ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۰
  اخه میشه به این بی غیرت ها توخین نکرد بغیر از توهین مگر چیز دیگری میشه نوشت
 • ۰۲:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۳
  ما بخشی از جامعه درهرمزگان متاسفانه ازاینکه بعد از حدود چندین سال گذشت انقلاب شکوهمند اسلامی با چنین چالش بزرگ مواجه هستیم پس آقایان تاحالاچکار میگردند !؟!؟