آسیب های اجتماعی مانند موریانه جامعه را نابود می کنند/ جهل آفت دموکراسی است

معاون سیاسی استانداری تهران گفت : آفت مهم دموکراسی جهل و ناآگاهی بخشی از جامعه است . کسی که اصلا مجالی برای اندیشیدن برایش نمانده باشد مشارکت سیاسی او چه نقشی می تواند داشته باشد .

به گزارش تهران نیوز؛  سید شهاب الدین چاوشی معاون سیاسی استانداری تهران در مراسم همایش توسعه مشارکت های مردمی ،اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در شهرستان ملارد، با اشاره به تبعات اعتیاد در جامعه گفت: اعتیاد خانمان برانداز است ، ریشه ها را می سوزاند و امنیت را به خطر می اندازد .

وی افزود : در بسیاری از پرونده هایی که منجر به قتل ، سرقت و جنایت می شود رد پایی از اعتیاد و مواد مخدر مشاهده می گردد.

معاون سیاسی استانداری تهران با تحسین گروهای دغدغه مند در حوزه اعتیاد تشریح کرد : حس مسئولیت پذیری کسانی که در این حوزه به کمک می آیند قابل تحسین است . تا زمانی که این مفهوم را درک نکنیم که اعتیاد در کمین همه خانواده ها و افراد است دغدغه ای برای مواجه و مقابله با این معضل بزرگ به وجود نمی آید . وی تصریح کرد : قاچاقچیان مواد مخدر در تمام دنیا درصدد منفعت طلبی هستند و بشریت برای آن ها کمترین اهمیتی ندارد و هرچه معتاد بیشتر باشد منفعت آن ها نیز بیشتر خواهد بود. یکی از مصادیق پول های کثیف نیز همین موضوع قاچاق مواد مخدر است . چاوشی با اشاره به خسارات مواد مخدر بر کشور اذعان کرد : در کشور ما تا به امروز حداقل بیش از ۴ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز در راه مبارزه با قاچاق مواد مخدر تقدیم کرده آیم. وی با اشاره به لزوم همیاری سازمان های مردم نهاد در یافتن راه کار های مقابله با اعتیاد گفت : باید تلاش کنیم و راهکار های مناسب برای حل مشکل اعتیاد در جامعه را بیابیم . اگر می خواهیم خانواده ها و نسل آینده از این معضل خانمان سوز در امان باشد باید با تمام قدرت وارد میدان عمل شویم. این مقام مسیول افزود : راهکار مبارزه با آسیب های اجتماعی فیزیکی نیست . آسیب های اجتماعی مانند موریانه ای است که بر پیکره جامعه می افتد و آن را ریز ریز نابود میکند . چاوشی اذعان کرد : اگر چه انتخاب درست سیاست مدارن و مسیولین می تواند راهگشا باشد اما آنچه در زمینه رفع آسیب های اجتماعی راه گشا خواهد بود مشارکت اجتماعی همه مردم است. وی با اشاره به لزوم افزایش آگاهی عمومی در خصوص مقابله با آسیب های اجتماعی اظهار کرد: آفت مهم دموکراسی جهل و ناآگاهی بخشی از جامعه است . جهل در کسانی که به دام اعتیاد افتادند مطلق است. کسی که اصلا مجالی برای اندیشیدن برایش نمانده، مشارکت سیاسی او چه نقشی می تواند داشته باشد . وی افزود : دموکراسی در معرض خطر قرار می گیرد وقتی آسیب های اجتماعی جدی باشد . معاون سیاسی استانداری تهزان تصریح کرد : آرامش عمومی میسر نخواهد شد مگر آنکه همه در کنار هم آسیب های ناشی از این موضوعات و جدی بودن آنها را به مردم یاد آوری کنیم . فراموش نباید کنیم که ما در قبال آسیب های ناشی از اعتیاد در جامعه مسیول هستیم. منبع: اقتدار ملارد انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =