چهارمین جشنواره منطقه ای جابربن حیان شهرستان فیروزکوه با هدف نهادینه کردن فرهنگ پژوهش در دانش آموزان و تقویت مهارت های تکنولوژی اطلاعات (IT) آنان آغاز بکار کرد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از دیمه نیوز؛ در این جشنواره و نمایشگاه که در محل دبستان پسرانه “پیامبر اعظم(ص)” فیروزکوه برگزار شد، ۴۰ اثر برتر دانش آموزان منطقه در معرض دید همگان قرار گرفت.

“یعقوب ایمانی” مدیر آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه در حاشیه این مراسم گفت: نهادینه کردن فرهنگ پژوهش در دانش آموزان، تحقق اهداف سند برنامه درس ملی، شناسایی استعدادهای کارآفرینی و تقویت مهارت های تکنولوژی اطلاعات (IT) دانش آموزان، از جمله اهداف این جشنواره است.

وی ابراز امیدواری کرد؛ این جشنواره فرصتی باشد تا آحاد دانش آموزان ذوق، سلیقه و استعدادهای خود را در عرصه های مختلف به منصه ظهور برسانند.

جشنواره جابربن حیان یک رقابت سالم و هیجان انگیز علمی بین دانش آموزان مقطع ابتدایی است که طی آن پروژه های علمی دانش آموزان در قالب نمایشگاه های علمی ارائه و داوری می شود.

این نمایشگاه در سطوح آموزشگاهی و منطقه ای برگزار می شود و نفرات برتر آن راهی رقابت های کشوری می شوند.

پیش از این و با برگزاری مسابقاتی در سطح مدارس، در مجموع ۲۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره رسیده بود که از بین آنها ۴۰ اثر برتر به این جشنواره منطقه ای راه یافتند.

پس از پایان داوری آثار و به انتخاب هیأت داوران، هفت اثر برتر برای شرکت در رقابت های سراسری برگزیده می شوند.

این نمایشگاه به مدت یک هفته آماده پذیرایی از علاقه مندان است و با برنامه ریزی های انجام شده، دانش آموزان مدارس منطقه به تناوب از آن بازدید می کنند.

Hayan (1) Hayan (2) Hayan (3) Hayan (4)

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =