آغاز ثبت نام موکبهای اربعین ۹۶/ ارائه تسهیلات ویژه به موکبهای شناسنامه‌دار

قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین از آغاز ثبت نام موکبهای اربعین حسینی ۹۶ در طرح «شناسنامه دار کردن مواکبها» همزمان با سالروز مبعث حضرت رسول اکرم(ص) خبر داد.

به گزارش تهران نیوز ، جمشید گودرزی درباره برنامه‌ریزی برای موکبهای اربعین سال ۹۶ اظهار کرد: براساس تصمیم ستاد مرکزی اربعین حسینی و کمیته مشارکتهای مردمی، اسکان و تغذیه، امسال در راستای ساماندهی و ارتقاء سطح خدمات دهی به زائران اربعین، طرح شناسنامه‌دار کردن مواکب از پنجم اردیبهشت در سراسر کشور اجرا می‌شود.

وی افزود: براین اساس از تمامی هیئات مذهبی، نهادها و مدیران مواکبی که سالهای گذشته افتخار خدمت به زائران را داشته‌اند و نیز اشخاص و خیرینی که تمایل دارند از امسال در این امر مشارکت کنند، دعوت می‌شود تا برای تشکیل پرونده و ثبت‌نام در طرح شناسنامه‌دار کردن مواکب و دریافت پروانه فعالیت به دفاتر ستادهای بازسازی عتبات عالیات در سراسر کشور مراجعه کنند.

قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: این طرح مشمول تمامی موکبهای در مرز، طول مسیر و موکبهای مستقر در شهرهای نجف اشرف، کربلا، کاظمین وسامراء است.

گودرزی درباره مزیتهای مشارکت موکب‌داران در این طرح خاطرنشان کرد: کمک به امور گمرکی موکبها برای تردد در مرز، در اختیار گذاشتن زمین، ارائه خدمات زیربنایی و زیرساختی مانند آب و برق، تسهیل در ایجاد هماهنگیها در مرز و داخل خاک عراق، ارائه ویزای خادمی، در اختیار قراردادن انبار دائمی، ساماندهی امور و جلوگیری از هدر رفت منابع ازجمله فواید شناسنامه‌دار شدن موکبهای اربعین حسینی است.

وی افزود: هموطنان علاقه‌مند به مشارکت در فیض میزبانی زائران اربعین حسینی می‌توانند کمکها و نذورات خود را به حساب ۱۰۴۰ بانکهای ملی، پست بانک و ملت در سراسر کشور واریز کنند.

قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین با اشاره به رشد کمی و کیفی خدمات ارائه شده در کنگره عظیم اربعین سال گذشته گفت: انعقاد بیش از ۴۰۰ تفاهم‌نامه با موکب داران، مشارکت چشمگیر هموطنان اهل سنت، رشد نزدیک به سه برابری آمار طبخ و توزیع غذا و استان‌ محوری ازجمله ویژگیهای برپایی مراسم اربعین حسینی سال ۹۵ بود.

گودرزی، مردم و دولت عراق را میزبان اصلی راهپیمایی اربعین حسینی اعلام کرد و ضمن تجلیل از خدمات خالصانه آنها افزود: بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، ما به نمایندگی از مردم و تنها با هدف مشارکت در فیض میزبانی در کنار برادران عراقی در این کنگره عظیم حضور داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی حرکتی مردمی و متکی به مشارکت و کمکهای تمامی محبان اهل بیت (ع) است و ستاد بازسازی عتبات به عنوان مسئول «کمیته مشارکت‌‌های مردمی، اسکان و تغذیه»، وظیفه ساماندهی امور و ایجاد هماهنگیها را برعهده دارد.

قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات در تشریح عملکرد کمیته «مشارکتهای مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین» اظهار کرد: تعداد تفاهم‌نامه‌های منعقده با متبرعان، خیران و موکب‌داران استانهای سراسر کشور به‌منظور اسکان و پذیرایی از زائران اربعین حسینی درسال ۹۵ با حدود چهار برابر افزایش نسبت به سال قبل از آن به ۴۱۰ فقره رسید.

گودرزی یادآور شد: با سازماندهی خوبی که صورت گرفت، هشت قرارگاه تحت امر کمیته اسکان و تغذیه در شهرهای نجف اشرف، کربلا، کاظمین، سامراء، مسیب(طفلان مسلم) و مرزهای مهران، شلمچه و چذابه فعال بودند.

منبع: تسنیم انتهای متن/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =