یک مقام مسئول در شرکت ملی نفت ایران با اشاره به مذاکره با یک شرکت انگلیسی به منظور سرمایه‌گذاری در طرح‌های اکتشاف و تولید نفت و گاز ایران از مذاکره نفتی با 5 شرکت اروپایی و آسیایی برای فروش نفت و فرآورده‌های نفتی خبر داد.

به گزارش آفتاب ری به نقل از مهر، عبدالرضا اسدی از مذاکره مقدماتی با 10 شرکت نفتی آسیایی و اروپایی در حاشیه نمایشگاه نفت تهران خبر داد و گفت: در طول 2 روز گذشته تاکنون مذاکراتی با مسئولان شرکت های نفت و گاز کشورهای مختلفی همچون نروژ، انگلیس، عراق، ترکیه، لهستان، ایتالیا، قزاقستان و سوئد انجام شده است.

معاون مدیریت برنامه ریزی شرکت ملی نفت ایران با اعلام اینکه از میان این شرکت ها 5 شرکت پیشنهادهایی برای خرید نفت و فرآورده های نفتی همچون گوگرد و ال پی جی را ارائه کرده اند، تصریح کرد: همچنین 5 شرکت آسیایی و اروپایی هم برای سرمایه گذاری در طرح های بخش بالادستی صنایع نفت و گاز ایران مذاکراتی را با شرکت نفت انجام داده اند.

این مقام مسئول در شرکت ملی نفت ایران همچنین با اشاره به مذاکره با یک شرکت انگلیسی به منظور سرمایه گذاری در طرح های اکتشاف و تولید نفت و گاز ایران تاکید کرد: تبیین و تشریح شرایط بین المللی صنعت نفت و رونمایی از نسل جدید قراردادهای نفتی از جمله مسائلی بود که از سوی طرف مذاکره کننده خارجی مطرح می شد.

حمیدرضا گلپایگانی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران هم از انجام مذاکراتی با یک هیات عراقی به سرپرستی صادق آل یاسری معاون وزیر نفت عراق در راستای توسعه همکاری های مشترک به ویژه در بخش آموزش صنعت حفاری خبر داد و اظهار داشت: شرکت ملی حفاری ایران آماده صادرات خدمات فنی و مهندسی در زمینه صنایع حفاری به عراق و سایر کشورهای همسایه است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =