به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري تشکل‌های سیاسی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نامه‌ای به عسگراولادی نوشتند.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

برپایی حکومت اسلامی به برکت پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، ترسیم الگوی مدینه فاضله‌ای بود که ملّت بزرگ ایران، در طول سال‌ها تلاش و مبارزه و جهاد، آرزوی آن را در سر می‌پروراند و با عشق و اشک و خون و شهادت به استقبال آن شتافتند.و ضرباهنگ گام‌های بلیغ و بلند آن سال‌ها بود، که آن حادثه‌ی حیاتی و باشکوه معاصر را رقم زد که چشم‌اندازی تازه را برگشاید، و نگاهی تازه‌تر را برتاباند، تا پرتوی از جامعه‌ آرمانی علوی را در گوشه‌ای از دنیای معاصر بتاباند که مقدمه‌ای برای حکومت عدل مطلق جهانی شود.

بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران تاکنون دشمنان قسم خورده این نظام گاه و بی‌گاه در مکان‌ها و زمان‌های مختلف و به اشکال گوناگون قصد مقابله با این انقلاب نوپا و مردمی داشتند که نمونه ماندگار این خصومت 8 سال جنگ تحمیلی بود که با خواست خداوند متعال، امامت و رهبری امام خمینی(ره) و جان فشانی شهدا و ایثارگران ایران اسلامی، حیله و نیرنگ آنان نقش بر آب شد.

بعد از پیروزی لشکر اسلام در 8 سال دفاع مقدس و همزمان با آن نقش بر آب شدن و روسیاهی عده‌ای از افراد همچون بنی‌صدر، مسعود و مریم رجوی و... دشمنان ایران اسلامی براین باور رسیدن که با تفرقه و عوام فریبی و رخنه در میان مسئولین و مردم می‌توانند باعث جلوگیری از پیشرفت بیداری اسلامی که سال‌ها قبل از ایران آغاز شده بود در کشورهای منطقه و حتی جهان شوند، به همین منظور بعد از انتخابات ریاست جمهوری 1388 در حالی که با حضور گسترده مردم عزیز کشورمان می‌رفت تا فرصت‌ها و ظرفیت‌های جدیدی در منطقه برای کشورمان رقم بخورد، با شائبه تقلب در انتخابات و کوبیدن بر طبل این شایعه در رسانه‌های خود، شیرینی این حضور حداکثری در دهان مردم ایران از بین رفت.

شکل گیری این ماجرا را مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با دقت و بینش عمیق خود تحلیل و بررسی کرده‌اند.

ایشان فرمودند:

«فتنه‌ سال 88 جلوه‌اى از توطئه‌ى دشمنان بود؛ فتنه بود. فتنه یعنى کسانى شعارهاى حق را با محتواى صددرصد باطل مطرح کنند، بیاورند براى فریب دادن مردم. اما ناکام شدند. هدف از ایجاد فتنه، گمراه کردن مردم است. شما ملاحظه کنید؛ مردم ما در مقابله‌ى با فتنه، خودشان به پا خاستند. نهم‌دى در سرتاسر کشور مشت محکمى به دهان فتنه‌گران زد. این کار را خود مردم کردند. این حرکت - همان طورى که گویندگان و بزرگان و همه بارها گفته‌اند - یک حرکت خودجوش بود؛ این خیلى معنا دارد؛ این نشانه‌ این است که این مردم بیدارند، هشیارند. دشمنان ما باید این پیام را بگیرند. آن کسانى که خیال میکنند میتوانند میان نظام و میان مردم جدائى بیندازند، ببینند و بفهمند که این نظام، نظام خود مردم است، مال مردم است. امتیاز نظام ما به این است که متعلق به مردم است. آن کسانى که با همه‌ وجود نظام جمهورى اسلامى را و اسلام را و این پرچم برافراشته را در این کشور نگه داشته‌اند، در درجه‌ اول خود مردمند؛ دشمنان ما این را بفهمند.

سردمداران دولت‌هاى مستکبر - و در رأس آنها آمریکا - علیه ملت ما حرف می‌زنند، توطئه می‌کنند، گاهى شعار می‌دهند، گاهى اظهارات مزوّرانه می‌کنند، گاهى صریحاً دشمنى می‌کنند، گاهى در لفافه می‌برند؛ اینها همه براى این است که تحلیل درستى از مسائل ایران و شناخت درستى از ملت ایران ندارند. ملت ما ملت بیدارى است، ملت هشیارى است.

گناه بزرگى که برخى از دست‌اندرکاران فتنه‌ها در کشور انجام می‌دهند، امیدوار کردن دشمن است؛ دشمن را امیدوار می‌کنند که می‌تواند منفذى در بین مردم، در بین عوامل گوناگون، در بین مسئولان نظام باز کند.

دشمن سال گذشته با کارهاى اینها امیدوار شد؛ در حالى که آن انتخابات عظیم، آن حضور به آن عظمت، آن شرکت عظیم مردم در انتخابات، می‌توانست کار را خیلى پیش ببرد و ملت ایران را در بسیارى از میدان‌هاى سیاسى موفق کند.

اینها ایجاد فتنه کردند؛ لذا دشمن که از حرکت عظیم مردم مأیوس میشد، امیدوار شد که بتواند به انقلاب صدمه و ضربه بزند.»

گزیده‌ فرمایشات ایشان در دیدار مردم گیلان 11/10/89

با گذشت بیش از 3 سال از این فتنه و تجربه‌ای که مردم، مسئولین و همه دوستان نظام اسلامی از این اتفاق کسب کردند در چند روز گذشته شاهد آن بودیم که آقای عسگراولادی که از افراد بسیار با تجربه و پر سابقه در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بوده و قبل و بعد از این انقلاب زحمات بسیاری برای نظام اسلامی متحمل شده است، در مصاحبه ای به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداخته است، با توجه به این مطالب که در اذهان عمومی و بالاخص قشر عظیم دانشجویان با برخوردهایی متفاوت روبرو بوده است که حاکی از حساسیت موضوع و عدم شفافیت در سخنان آقای عسگراولادی در مسئله فتنه 88  است، لذا اتحادیه تشکل‌های دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نماینده جنبش دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و با عنایت به آنکه یکی از مهمترین اهداف ایجاد تشکل‌های دانشجویی آگاهی بخشیدن به قشر عظیم دانشجو است برای پاسخگویی به شائبه‌های مطرح شده و شفاف سازی بهتر این مطالب از آقای عسگر اولادی دعوت به عمل می‌آورد تا با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در یکی از واحدهای دانشگاهی به سؤالات دانشجویان پاسخ دهد.

امید است با موافقت ایشان مبنی بر برگزاری این جلسه بتوان قدمی کوچک در راه رسیدن به شفاف سازی و آرامش در جامعه، بالاخص در بین دانشجویان عزیز برداشت.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =