خبرگزاری فارس: در پایان چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم بغداد فیلم «آلزایمر» به کارگردانی احمدرضا معتمدی جایزه کمیته داوران مسابقه فیلم داستانی بلند این جشنواره را دریافت کرد.

خبرگزاری فارس: «آلزایمر» جایزه کمیته داوران جشنواره بغداد را دریافت کرد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری السینما، چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم بغداد شب گذشته در پایتخت عراق به کار خود پایان داد.

بنابر این گزارش در مسابقه فیلم داستانی بلند فیلم «آتش زدن اتللو» به کارگردانی ساره بلیتچر از آفریقای جنوبی جایزه اول را از آن خود کرد و فیلم «آلزایمر» به کارگردانی احمدرضا معتمدی جایزه کمیته داوران در این بخش را دریافت کرد.

در بخش فیلم داستانی کوتاه، فیلم «برادری» به کارگردانی عادل العربی از مراکش جایزه اول را گرفت و «ملک کوچک» از یونان و «دیورا لیکس» از بلژیک جایزه‌های دوم و سوم را دریافت کردند و جایزه کمیته داوران به فیلمی از مراکش و مصر رسید.

در بخش فیلم مستند فیلم «داست» به کارگردانی نیکولا برونو و اندریا ستریللر جایزه اول را دریافت کرد و فیلم‌هایی از چک و فرانسه جایزه‌های دوم و سوم را دریافت کردند و سه فیلم نیز در این بخش توانستند جایزه کمیته داوران را دریافت کنند که یکی از این فیلم‌ها، فیلمی با عنوان «فرهنگ‌های مقاومت» به کارگردانی لارا لی است که از ایران نیز در آن یاد شده است.

اما در مسابقه «چهره انسان» جایزه اول به فیلم ایتالیایی «چاه صداها از اتیوپی» به کارگردان پائولو بریبری و ریکاردو روسو جایزه اول را گرفت و فیلمی از انقلاب مصر با نام «عذرا و اقباط و من» به کارگردانی نمیر عبدالمسیح جایزه دوم را دریافت کرد و فیلم‌هایی از آلمان و ایتالیا به ترتیب جایزه سوم و جایزه کمیته داوران را دریافت کردند.

و در بخش «کارگردانان زن عرب» فیلمی مراکشی ـ فرانسوی با نام «راه بهشت» به کارگردانی «اودا بنیامینا» جایزه اول را گرفت و فیلم‌هایی از مصر، لبنان و عراق به ترتیب جوایز دوم، سوم و کمیته داوران را دریافت کردند.

به گزارش فارس در این دوره از جشنواره فیلم بغداد علاوه بر فیلم آلزایمر از ایران فیلم‌های «ابر و آسمان» از محمدرضا فرزاد و «خاطرات انقلابی بهمن، عاشق لیلا» از فرحناز شریفی حضور داشتند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =