قائم مقام شهردار منطقه 20 در چهارمين جلسه فصلي ستاد مديريت بحران با موضوع سه شنبه آخر سال يكپارچگي و تعامل ادارات ذيربط سطح شهر را در كنترل حوادث و جلوگيري از بروز حوادث مورد تاكيد قرار داد.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری؛ اصغر عطائي ضمن تاكيد بر آمادگي و هماهنگي سازمان هاي ذيربط در جلوگيري از بروز خطرات احتمالي در مراسم سه شنبه آخر سال و ایجاد امنیت برای خانواده هاٰ با اشاره به اينكه متاسفانه اين سنت قديمي در سال هاي اخير با رفتارهاي پرخاشگرانه و خطرناك برخي افراد تبديل به روز پردحادثه براي شهروندان شده است گفت: به منظور برگزاری مطلوب، پیشگیری و کاهش خسارات جانی و مالی شهروندان در مراسم چهارشنبه سوری؛ ادارت ذیربط شهرداری منطقه 20 در حال آماده باش هستند.

سرهنگ طباطبائی معاون سیاسی امنیتی فرماندار شهرری با اشاره به اهمیت هوشیاری بیشتر سازمان های مختلف برای پیشگیری از بروز حوادث خطرناک در این روز و افزایش توانمندیٰ هماهنگی و حضور به موقع ارگان های مربوطه در هنگام بروز بحران و لزوم آگاه سازی خانواده ها اظهار داشت: با توجه به روزهای پایانی سال و تردد بیشتر شهروندان در سه شنبه آخر سال معابر و میادین اصلی شهر به عنوان نقاط حساس تحت نظارت قرار می گیرند و نیروی انتظامی بر محل های خاصی که در چند ساله اخیر محل برگزاری مراسم است متمرکز خواهد شد.

حاج آقا معبودی جانشین معاون فرهنگی اجتماعی منطقه 20 با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی و ارتقای آگاهی های شهروندان به ویژه نوجوانان و جوانان برای پیشگیری از وقوع بحران و کاهش خسارات جانی و مالی و نقش ائمه جماعات؛ معتمدین و مدیران محلات در آگاه سازی آنان ؛ تشکیل جلسات مختلف با دبیران شورایاری ؛ مدیران محلات و مسئولین اجتماعی نواحی ٰ تشکیل کارگاه های آموزشی برای نوجوانان و جوانان در سراهای محلات و مدارس و اطلاع رسانی از  طریق چاپ بنرٰ توزیع بروشور و سی دی اموزشی را از اقدامات حوزه اجتماعی عنوان کرد.

علیرضا اسفراینی نژاد معاون حمل و نقل و ترافیک ضمن اشاره به  اینکه این حوزه به منظور خدمات رسانی بهینه به شهروندان از روز 26 اسفند ماه تا 4 فروردین در حال  آماده باش است گفت: با توجه به تردد زیاد شهروندان در روزهای پایانی سال به منظور جلوگیری از بروز ترافیک در معابر شریانی و بزرگراهی ٰ معابر جایگزین در نظر گرفته شده است و پایانه های تاکسیرانی و اتوبوسرانی و مترو آماده ارائه خدمات حمل ونقلی به شهروندان است.

وی با بیان اینکه متاسفانه معمولاً در مراسم سه شنبه آخر سال آسیب های زیادی به المانهای ترافیکی وارد می شود و ترمیم و جایگزینی آنها نیاز به  صرف هزینه های زیادی دارد و در آستانه سال نو چهره شهر نیز ناخوشایند می شود بر لزوم آگاه سازی کودکان و نوجوانان در این زمینه و تعامل و  همکاری  بیشتر نیروی انتظامی برای جلوگیری از بروز حوادث مشابه تاکید کرد.

محسن کریمی دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه 20 با اشاره به اینکه این جلسه طبق سنوات گذشته و بر اساس دستورالعمل شهرداری تهران برای آمادگی و تعامل بیشتر واحدهای اجرایی ذیربط برای مقابله باحوادث احتمالی مراسم چهارشنبه سوری برگزار شده است؛ اظهار داشت: ستاد مدیریت بحران پایگاه ویژه ستاد مدیریت بحران منطقه 20  با حضور نمایندگان سازمان ها و ادارات مسئول از ساعت 18 روز27 اسفند ماه در اتاق بحران منطقه تشکیل می شود و دوربین های سطح شهر به  این محل متصل است.

وی با اشاره به اینکه تانکرهای آب و واتر جت ها از قبل آبگیری و آماده  به کار می باشند جمع آوری  مواد اشتعال زا از قبیل لاستیک های مستعمل، جعبه های میوه فروشی، حمل زباله، ضایعات و نخاله، حضور و استقرار خودرو های 137 و گشت شهربان در نقاط مهم و استراتژیک را از اقدامات حوزه امور شهری شهرداری منطقه در این روز اعلام کرد.

کریمی افزود: شرکت پخش فرآورده های نفتی هماهنگی لازم در خصوص رساندن سوخت جایگاه های عرضه مستقیم به ويژه به نقاط پر ازدحام را تا قبل از ظهر انجام مي دهد و  از تحویل بنزین در ظرف های جداگانه جهت استفاده در خارج از محیط جایگاه های سوخت رسانی جلوگیری مي شود.

وی با اشاره به نقش نیروی انتظامی در آشنايي شهروندان با مخاطرات شب چهارشنبه سوری افزود: نیروی انتظامی نقاط حساس و پر خطر را شناسایی و برای کنترل و جلوگیری از بروز حوادث نسبت به مستقر نمودن نیرو در آن محل ها اقدام می کند و نیروهای بسیج نیز برای پشتیبانی و همکاری با نیروی انتظامی هماهنگی لازم را بعمل می آورد.

دبیر ستاد بحران منطقه بازگشایی مسیرها ، گشت زنی و استقرار تیم های اطفای حریق و آماده باش کامل  ادارات و سازمان های ذیربط از جمله راهور، آتش نشاني، اداره برق، آب و فاضلاب و گاز در كنترل پستهاي برق و گاز را از دیگر تمهیدات صورت گرفته برای این مراسم عنوان کرد.

وی به نقش خدمات درماني به شهروندان اشاره كرد و تصریح کرد: مراکز درمانی و تامین کادر پزشکی مورد نیاز توسط بیمارستان شهدای هفتم تیر و فیروزآبادی و همچنین درمانگاه شهرداری منطقه 20 و مراکز درمانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری بعنوان مراکز پشتیبان در نظر گرفته مي شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =