آمادگی تغییر کاربری و واگذاری میراث فرهنگی به بخش خصوصی را داریم

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: آمادگی تغییر کاربری و واگذاری میراث فرهنگی به بخش خصوصی را در شرایط خاص داریم.

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز، سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران ظهر امروز در مراسمی که در شهرستان پردیس برگزار شد، در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر گفت: در سطح کشور مسئله تخریب اثار تاریخی را داریم که بسیاری از آنها نیاز به مرمت و احیا دارد.

وی اظهار داشت: اگر آثار تاریخی در شرایطی باشند که قابلیت تغییر کاربری را داشته باشند ما حاضریم از طریق صندوق احیا آن را واگذار کنیم.

شیرکوند اذعان داشت: ما آمادگی داریم سرمایه گذار حاضر شده، در محل سرمایه گذاری کرده و با توجه به ضوابط ما آنجا را بازسازی بکند و کاربری های دیگر برای آنجا بگیرد.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در خصوص مزایای انجام این کار، خاطر نشان کرد: هم آنجا مرمت و احیا می شود، اشتغال ایجاد می شود و مردم هم انگیزه پیدا می کنند بروند آنجا را ببینند.

عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران بیان کرد: خیلی جاهای دیگر هم ما این مشکلات را داریم و امیدواریم به تدریج پس از مشخص کردن الویت های مان اقدام بکنیم.

وی تصریح کرد: از یک طرف باید بگوییم خوشبختانه در کشور ما اثار تاریخی بسیار زیاد است و چون تعداد آثار تاریخی بسیار بالاست، متاسفانه امکان بررسی همه انها را نداریم.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =