آمادگی شهرستان شهریار در مقابله با آسیبهای رادیو اکتیو محک خورد + تصاویر

با هدف آمادگی هرچه بیشتر دستگاه‌های مختلف شهرستان شهریار در مقابله با آسیبهای ناشی از انتشار مواد رادیواکتیو و همچنین تمرین و ایجاد تعامل هرچه بیشتر میان ارگانها و نیروهای امدادی، مانور جلوگیری از انتشار مواد رادیو اکتیو در شهریار برگزار شد.

به گزارش تهران نیوز ،  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، با هدف آمادگی هرچه بیشتر دستگاه‌های مختلف شهرستان شهریار در مقابله با آسیبهای ناشی از انتشار مواد رادیواکتیو و همچنین تمرین و ایجاد تعامل هرچه بیشتر میان ارگانها و نیروهای امدادی، مانور جلوگیری از انتشار مواد رادیو اکتیو در شهریار برگزار شد.

در همین راستا سروان پاسدار محمد بهرامی جانشین سپاه ناحیه شهریار در تشریح این مانور و سناریوی اجرا شده به خبرنگار راه مبین گفت: با هماهنگی های صورت گرفته کلیه دستگاه‌های اجرایی و امدادی شهرستان شهریار بر طبق یک سناریوی واقعی اقدامات لازم را جهت جلوگیری از انتشار مواد رادیو اکتیو انجام دادند.

بهرامی گفت: این مانور با حضور ارگانها و دستگاههای نظامی و امدادی از قبیل، نیروی انتظامی، سپاه، اورژانس، آتش نشانی، شبکه بهداشت، هلال احمر بر طبق سناریوی از پیش برنامه ریزی شده در میدان نواب صفوی شهریار برگزار شد که کارهای صورت گرفته در این مانور با موفقیت شبیه سازی و تمرین شد.

وی افزود: بر اساس سناریوی طراحی شده در نظر گرفته شدکه ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح یک دستگاه خوردوری وانت پراید درحال انتقال محموله رادیواکتیو به مرکز تصویر برداری جام جم شهریار بوده که در تقاطع میدان نواب صفوی شهریار دچار تصادف و به دنبال آن واژگون می‌شود.

وی ادامه داد: بر اثر این حادثه سرنشین خودرو مصدوم و مواد رادیو اکتیو نشت پیدا می کند. با اطلاع از این موضوع بلافاصله تیم پدافند غیر عامل مبارزه با مواد رادیواکتیو سپاه پاسداران و نیروی انتظامی سریعأ به محل اعزام و اقدام به پاک سازی و مشخص کردن منطقه تشعشع کرده و دو دستگاه آمبولانس اورژانس، دو دستگاه آمبولانس هلال احمر و آتش نشانی سریعأ در محل حاضر شدند.

بهرامی در ادامه تشریح سناریو افزود: تیم پاکسازی اقدام به پاکسازی مصدوم و انتقال آن به منطقه سفید کرده و تکنسین های اورژانس با حفظ موارد حفاظت فردی، سریعا اقدامات درمانی اولیه را برای وی انجام داده و مصدوم را به بخش ایزوله بیمارستان امام سجاد (ع) انتقال دادند. بیمار در بخش ایزوله بیمارستان امام سجاد (ع) بستری و تحت درمان و قرنطینه قرار گرفت.

جانشین سپاه ناحیه شهریار در پایان گفت: محل مورد نظر توسط تیم پاکسازی سپاه پاکسازی و خودرو سواری جهت ذوب به محل مورد نظر انتقال داده می‌شود که این سناریو با هماهنگی مناسبی در شهریار عملیاتی شد و خوشبختانه دستگاه‌های دخیل همکاری و تمرین خوبی را به صورت مشترک با یکدیگر به اجرا در آوردند.

http://www.RaheMobin.ir/?p=21065

http://www.RaheMobin.ir/?p=21065

http://www.RaheMobin.ir/?p=21065

http://www.RaheMobin.ir/?p=21065

انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =