به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سردار محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا که صبح امروز برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: در این روز پرونده جدایی دین از سیاست برای همیشه بسته شد. روزی که اگر استمرار می‌یافت امروز در دنیا از کشتار و جنایت خبری نبود.

وی با بیان اینکه ملت ایران بخشی از پیام را خوب اجرا کرد و از یک ملت ضعیف و زیردست به ملت عزیز و مقتدر تبدیل شد، افزود: ما در این راه مدیون امام(ره)، شهدا و 36هزار دانش‌آموز شهید هستیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به سه حادثه بزرگ در روز 13 آبان اظهار داشت: در ماجرای تبعید حضرت امام(ره) به ترکیه عده‌ای از مردم به میدان آمدند ولیکن آمریکایی‌ها مسلط بر آنها شدند و نتیجه آن فقر، بیسوادی و بدبختی ملت ایران بود.

وی با اشاره به دو حادثه حضور دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در این روز، تصریح کرد: مردم در این حادثه‌ها به میدان آمدند و در 13 آبان 57 خط را شکستند و سال بعد لانه جاسوسی را فتح کردند که این با رهبری ولایت صورت گرفت و نتیجه آن عزت در علم، فناوری و صنایع دفاعی بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با انتقاد از برخی اظهار نظرها درباره چرایی حمله به سفارت آمریکا، گفت: پاسخ این افراد را تاریخ و حوادث پس از آن داده است. اگر به آنچه که پس از این اقدامات اتفاق افتاد نگاهی بیاندازیم چرایی تسخیر لانه جاسوسی مشخص می‌شود.

وی افزود: در 13آبان 58 منحنی اقتدار آمریکا در اوج بود و پس از آن این منحنی رو به افول گذاشت و در مقابل ایران رو به پیشرفت رفت.

نقدی با این پرسش که مگر این سفارت نبود که مرکز طراحی کودتا در 28 مرداد شد، افزود: این جاسوسخانه مرکز طراحی ساواک بود و همان سفارتی بود که قصد داشت با تلاش ژنرال هایزر در 21 بهمن کودتایی علیه انقلاب به راه بیاندازد که با هوشیاری امام (ره) این توطئه خنثی شد.

وی با بیان اینکه عقل حکم می‌کند که ملت ایران همچین سفارتخانه‌ای را در اسرع وقت تسخیر کند، اظهار داشت: چگونه ما باید یک مرکز توطئه علیه کشورمان را تحمل می‌کردیم. این عاقلانه‌ترین کار بود که دانشجویان این سفارت را تسخیر کردند و ملت ما مدیون این بصیرت است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به جنایت‌های آمریکا در ویتنام، شیلی و فلسطین، گفت: وقتی نام این کشورها شنیده می‌شود انسان به جنایت‌های آمریکا پی می‌برد، اگر در گذشته رژیم‌های جنایتکاری بودند، جنایاتشان به یک منطقه محدود می‌شد، اما این رژیم پلید تنها حکومتی است که دستش به خون مردم 5 قاره آلوده شده است و در دنیا جنایت‌های او را می‌توان دید.

نقدی با اشاره به تداوم جنایت‌های آمریکا در بحرین، عراق و میانمار، تصریح کرد: تمام این جنایت‌ها با حمایت‌های این رژیم پلید اتفاق می‌افتد بنابراین چرا نباید جاسوسخانه این رژیم جنایتکار تعطیل شود.

وی در ادامه برای مورخین و محققینی که بتوانند ثابت کنند که جنایتکارتر از رژیم آمریکا در تاریخ جهان وجود دارد، 10 کیلو طلا جایزه گذاشت و افزود: از الان تا سال 1400محققین و مورخین زمان دارند تا ثابت کنند که رژیمی جنایتکار از آمریکا وجود دارد که البته ما مطمئنیم نخواهند توانست چنین چیزی را ثابت کنند.

نقدی از رسانه‌ها خواست که اسناد لانه جاسوسی را منتشر کنند تا نسل جوان این واقعه را به فراموشی نسپارند و برای مردم دنیا نیز خسارت‌های این کشور و نقشه‌های شوم آن مشخص شود.

وی با بیان اینکه اگر این سفارتخانه امروز باز می‌بود همین جنایت‌ها را ادامه می‌داد و امروز هم به دنبال این ارتباط است، افزود: شخصی که معاون رئیس جمهور بود و اکنون در لندن سکونت دارد و از مذاکره ایران و آمریکا سخن می‌گوید، جیره‌خوار بی‌بی‌سی و سرویس اطلاعاتی انگلیس است که وابستگی‌اش به روباه پیر استعمار آشکار شده است؛ این فرد دست به قلم برده و برای مذاکره مستقیم نامه نوشته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: اینها به دنبال این هستند که القاء کنند با مذاکره با آمریکا بسیاری از تهدیدهای ما برطرف می‌شود ولی مگر پاکستان که با آمریکا ارتباط دارد هر هفته چند بار توسط جنگنده‌های آمریکایی بمباران نمی‌شود.

نقدی با اشاره به فراری دادن یک تروریست توسط آمریکا به کشورهای حامی این کشور، گفت: مگر اکنون افغانستان و عراق امنیت دارند، مگر دولت مصدق که به آمریکا علاقه داشت از فروپاشی مصون ماند؟ مگر دولت موقت که به ارتباط با آمریکا توجه داشت، مورد جاسوسی آمریکایی‌ها قرار نگرفت؟ و در همان زمان ایادی آمریکا اقدام به ناامن سازی شهرهای مرزی ما نکردند؟

وی با بیان اینکه امروز آمریکا یک تهدید است، به وضعیت نابسامان عراق که 25درصد بیش از کشور ما صادرات نفت و نصف کشور ما جمعیت دارد اشاره کرد و گفت: برخی تصور می‌کنند که ارتباط با آمریکا باعث بهبود وضعیت اقتصادی می‌شود ولیکن اغلب آنهایی که با آمریکا ارتباط دارند وضعیت اقتصادی نابسامانی دارند و حتی خود آمریکا با بدهی 16هزار میلیارددلاری در آستانه فروپاشی قرار گرفته است. چگونه می‌شود در ارتباط با کشور مفلوک اقتصادی وضع اقتصادی ما بهبود پیدا کند؟

نقدی با بیان اینکه کشورهایی که در مقابل آمریکا ایستادگی کردند و نتوانستند پایدار بر این ایستادگی بمانند اکنون وضعیت اقتصادیشان به مراتب بدتر شده است، گفت: ما تمام پیشرفت‌هایمان نتیجه ایستادن مقابل آمریکا و پایداری در مقابل آنها بود و ما این تجربه را نادیده نخواهیم گرفت؛ کلاه بر سر ملت‌ها گذاشته‌اند که رابطه با آمریکا باعث پیشرفت می‌شود و اکنون ملت‌ها از این رابطه پشیمان هستند.

سردار نقدی با مقایسه آمریکا در سال 57 که از نظر نظامی، سیاسی و اقتصادی در اوج قدرت بود با وضعیت کنونی، گفت: در آن سال‌ها سفیر آمریکا با یک تلفن می‌توانست هیئت‌دولتی را عوض کند ولی امروز آنقدر مفلوک شده است که برای برگزاری جنبش عدم تعهد حتی نمی‌تواند یک کشور از 120کشور عضو را از حضور در ایران منصرف کند.

وی ادامه داد: در آن زمان اگر یک ناو آمریکایی از جای خود به سمت کشوری حرکت می‌کرد، دولت آن کشور سقوط می‌کرد ولی امروز ترس ملت‌ها از آمریکا ریخته است و این کشور منفورترین کشور جهان است. چگونه در آن موقع که این کشور در اوج قدرت بود ما شکستشان دادیم و امروز که در افول و شکست است ما به دنبال سازش با آنها باشیم؟

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر اینکه ما با کشوری که به پیامبر ما توهین می‌کند هیچ ارتباطی برقرار نخواهیم کرد، تصریح کرد: ملت ما دست از سر کسانی که به پیامبر توهین کردند، بر نخواهند داشت تا اینکه آنها یا توبه و یا سقوط کنند.

وی افزود: خیال همه کسانی را که از رابطه با آمریکا می‌گویند و دل خانواده شهدا را می‌شکنند، راحت می‌کنیم و می‌گوییم که حرف ملت ما همان حرف امام راحل است که فرمودند ما تا آخر ایستاده‌ایم و با آمریکا رابطه برقرار نمی‌کنیم؛ مگر اینکه آمریکا آدم شود و از ظلم کردن دست بر دارد و دست به خلیج فارس دراز نکند.

سردار نقدی برای رابطه با آمریکا چند پیش شرط گذاشت و این پیش شرط‌ها را اینگونه بیان کرد که آمریکا باید ثابت کند که آدم شده است و پایگاه‌هایش را از 50 کشور جهان جمع کند چرا که این پایگاه‌ها به معنای تداوم زورگویی، استبداد و چپاول ملت‌ها است.

به گفته وی شرط دیگر این است که آمریکا ناوگان‌های خود را از خلیج فارس، دریای مدیترانه و اقیانوس آرام جمع و به سواحل خودش منتقل کند. علاوه بر این باید سازمان سیا را برای اثبات عدم کودتا در کشورها منحل کند و اعلام کند که دیگر از رژیم غاصب صهیونیستی حمایت نمی‌کند و ملت فلسطین را برای انتخاب حقوق خود آزاد می‌گذارد. درکنار اینها آمریکا باید شکنجه‌گاه‌ها و زندان‌های مخفی خود در اروپا و آسیا را منحل کند.

نقدی با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، اظهار داشت: این ظلم و استبداد است که مردم این کشور تنها بتوانند رئیس‌جمهور خود را از بین دو نفر و آن هم به صورت غیرمستقیم انتخاب کنند. در کنار این مردم ایالت‌های جنوبی این کشور از حق انتخاب محروم باشند. آمریکا باید با اصلاح این امور نشان دهد که به دنبال رابطه با یک ملت با شعور است.

وی با تأکید بر یکی از آیات قرآن مبنی بر اینکه اگر در راه خدا در مقابل ظالمان ایستادگی کنید، خدا شما را یاری می‌کند، گفت: ملت ما در 34 سال گذشته این یاری را دیده است، دشمنان این نظام در مقابل ما ایستادند و توطئه کردند ولی ملت به قدرت پروردگار اعتقاد داشت و همیشه در برابر دو انتخابی که غرب در برابر آنها قرار می‌داد مرگ خونین را به تأسی از امام حسین (ع) که فرمودند هیهات من‌الذله را برگزیدند.

وی ادامه داد: نمی‌شود انتظار داشت ملتی که مرگ خونین را انتخاب می‌کند، در مقابل مشکلات اقتصادی تسلیم شود. این تفکر ذلیل و علیلی است که تصور کند ملتی اینگونه تسلیم آمریکا خواهد شد. اگرچه کمی کاهش رفاه در پس این تحریم‌ها باشد، ولیکن ملت ما مصمم است و با اقتصاد مقاومتی که رهبر انقلاب پیش روی ملت گذاشته‌اند از این تحریم‌ها عبور خواهد کرد.

نقدی با بیان اینکه امروز آمریکابرای برقراری رابطه با ایران التماس می‌کند، افزود: آمریکا باید در مقابل ایران زانو بزند و تسلیم ما شود. ملت ما ثابت کرده که ما با خدا هستیم و تسلیم نخواهیم شد و با مصرف کالای داخلی کوشش و مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی تمام این توطئه‌ها را با شکست مواجه خواهیم کرد.

وی پاسخ ملت ایران به توطئه‌های آمریکایی را راهپیمایی امروز مردم در هفتصد شهر ایران دانست و گفت: آمریکا تجربه شکست خوردن را با شکست به پایان خواهد برد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =