آموزشگاه حکیم سنایی غزنوی در شهرستان قرچک با حضور نمایندگان کشورهای اروپایی‎ و مسئول کمیساریای سازمان ملل متحد در ایران افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری،‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏این آموزشگاه با حضور برنارد دویل رئیس کمیساریای سازمان ملل متحد در ایران‏‏‎ ‎‎نمایندگان کشورهای آلمان، ژاپن، ‏جمهوری چک و فرانسه،‏ صالحی معاون مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، موسوی نسب مدیرکل امور اتباع  و مهاجران استانداری تهران، رضا ریاحی فرماندار شهرستان قرچک، مسئولان ادارات کل نوسازی مدارس استان و آموزش و پرورش شهرستانهای استان‏، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی امام جمعه، مدیر آموزش و پرورش شهرستان و سایر مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.
در این مراسم که با سخنرانی فرماندار شهرستان و امام جمعه قرچک همراه بود‏ نمایندگان هر یکی از کشورهای اروپایی نیز به ایراد سخنرانی پرداختند و از ایران به عنوان کشور حامی پناهندگان یاد کردند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه کشور ایرن یک کشور پناهنده پذیر است بسیاری از پناهندگان این کشور را برای اسکان انتخاب می کنند و یکی از مواردی دیگری که مدنظر آنان می باشد اهمیتی است که کشور اسلامی ایران برای تحصیل و دانش قائل است.
هوشنگ کولیوند اظهار داشت: در شهرستان قرچک 4 هزار و 434 تبعه خارجی حضور داشته و مشغول تحصیل هستند. تعداد این دانش آموزان در مقطع متوسطه 184 نفر‏ در دوره‏ راهنمایی 809 نفر و در پایه ابتدایی دو هزار و 641 نفر تحصیل می کنند.
وی افزود: خدا را شاکریم که در چنین روزی شاهد افتتاح این آموزشگاه به حمایت کمیساریای سازمان ملل و سایر کشورهای اروپایی هستیم تا از اتباع برای ادامه تحصیل و افزایش سطح علمی حمایت شود.
تصاویر افتتاحیه آموزشگاه سنایی قرچک را در ادامه مشاهده می کنید.
افتتاحیه آموزشگاه سنایی قرچک
Gharchak2
Gharchak4
Gharchak3
منبع: مهر
انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =