توقف آموزش نظامی شهروندان عربستان در آمریکا

وزارت دفاع آمریکا موسوم به پنتاگون اعلام کرد که به آموزش نظامی ۳۰۰ شهروند عربستان سعودی در ایالات متحده آمریکا پایان خواهد داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، وزارت دفاع آمریکا موسوم به پنتاگون اعلام کرد که به آموزش نظامی ۳۰۰ شهروند عربستان سعودی در ایالات متحده آمریکا پایان خواهد داد. این تصمیم در واکنش به حمله مرگبار یک سرباز سعودی به نیروهای آمریکایی مستقر در پایگاه نیروی دریایی این کشور در ایالت فلوریدا گرفته شده است. به گزارش روزنامه گاردین ، در پی تیراندازی مرگبار یک سرباز سعودی در پایگاه نیروی دریایی آمریکا در ایالت فلوریدا ، وزارت دفاع آمریکا کار آموزش نظامی ۳۰۰ شهروند عربستان را موقتاً و تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است.
یک نظامی عربستان روز جمعه 6 دسامبر 2019 بر روی نیروهای نظامی مستقر در پایگاهی در ایالت فلوریدا آتش گشود و سه نفر را به قتل رساند. فرد مهاجم نیز پس از آن توسط نیروهای نظامی آمریکا از پای در آمد. حمله خونین این سرباز سعودی منجر به مجروح شدن هشت نفر دیگر نیز شده بود. پنتاگون و سرویس‌های امنیتی آمریکا پس از آن اقدام به بررسی و تحقیق پیرامون این حمله مرگبار کردند. پلیس فدرال آمریکا همچنین از دیگر نیروهای نظامی عربستان که در حال گذراندن دوره‌های آموزش نظامی در آمریکا هستند ، پیرامون این حمله تحقیق کرده است.

بیشتر بخوانید:

اداره تحقیقات فدرال آمریکا موسوم به اف بی آی پس از تحقیقات اولیه از تروریستی بودن حمله یاد شده سخن گفته بود. اکنون در واکنش به این حمله ، پنتاگون آموزش نیروهای نظامی عربستان در خاک آمریکا را متوقف کرده است. آمریکا و عربستان در عرصه نظامی با یکدیگر همکاری گسترده‌ای دارند و همه ساله‌ صدها شهروند سعودی در آمریکا تعلیم نظامی می‌بینند. در همین رابطه پنتاگون اعلام کرده است که ظرف ده روز آینده به تحقیق خود در مورد همه خارجیانی که در این کشور آموزش نظامی می‌بینند ادامه خواهد داد و پس از آن تصمیم نهایی خود را در این زمینه اتخاذ می‌کند. این نظامی سعودی پیش از حمله مرگبار خود در پایگاه پنساکولا واقع در ایالت فلوریدا ، با انتشار چند پست توییتری باورهای سیاسی خود را نسبت به آمریکا اعلام کرده بود. نکته قابل توجه درباره این سرباز سعودی در خاک آمریکا این است که وی در یک پست توییتری از مردم آمریکا به عنوان ملتی خبیث نام برده بود. در همین رابطه و بر مبنای مواضع این نظامی سعودی در شبکه‌های اجتماعی ، رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید حمله روز جمعه 6 دسامبر 2019 را یک حمله تروریستی خوانده بود. دیوید نورکوئیست معاون وزیر دفاع آمریکا اعلام کرده است که همه شهروندان سعودی که در آمریکا آموزش خلبانی می‌بینند ، تا اطلاع ثانوی از حق پرواز محروم هستند.
انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =