به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آفتاب ری  همزمان با اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با تشیع باشکوه میلیون‌ها عاشق و دلداده مکتب اسلام و اقامه نماز توسط مقام معظم رهبری از میدان بهارستان به سمت حرم مطهر حضزت عبدالعظیم (ع) وارد این بارگاه ملک پاسبان شد.

پیکر استاد اخلاق پس از ورود با تشیع با شکوه و همراهی عاشقان و دلدادگان در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) و دو امامزاده واجب التعظیم (ع) مجاورش در کنار مضجع شریف حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) در منزل ابدی‌اش آرام گرفت.

مجتبی کَلهُر تهرانی (1316 در تهران- 13 دی 1391 در تهران) استاد برجسته اخلاق و مرجع تقلید ایرانی و مدرس حوزه‌های علمیهٔ تهران (مانند مدرسه مروی) بود.

وی فرزند حاج میرزا عبدالعلی تهرانی است. تهرانی اولین کسی بود که در تهران با وجود حساسیت حکومت پهلوی برای سید مصطفی خمینی مراسم ختم برگزار کرد.

او در روز سه شنبه 12 دی ماه 1391 در سن 75 سالگی درگذشت و سید علی خامنه‌ای بر پیکرش نماز خواند. مدفن وی در حرم عبدالعظیم حسنی واقع است.

مقام معظم رهبری در پیام تسلیتی وی را عالم ربانی خطاب کرد و درگذشت وی را ضایعه‌ای برای حوزه‌ی علمیه و روحانیت و جامعه‌ی مذهبی تهران دانست.

علمای اعظام تقلید و جمعی از بزرگان لشکری و کشوری مرگ وی را تسلیت گفتند.

رئیس جمهور و محمدباقر قالیباف شهردار تهران نیز پیام‌های تسلیتی ارسال کردند.

باشگاه پرسپولیس تهران در پیامی درگذشت مجتبی تهرانی را تسلیت گفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =