رییس شورای شهر فیروزکوه گفت: هدف از ایجاد اتاق فکر، استفاده از توانایی متخصصان در توسعه شهری و آبادانی است.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از دیمه نیوز، در همایش روز مهندس که در سالن فرهنگی- هنری “آفرینش” فیروزکوه برگزار شد، معاونان سیاسی و انتظامی و اداری- مالی فرمانداری، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، سخنگوی شورای استان تهران و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، حضور داشتند.

“نیما سراج” رییس شورای شهر فیروزکوه در این مراسم اظهارکرد: شورای اسلامی دوره چهارم به دنبال استفاده از مشاوره تمامی متخصصان توسعه شهری و مسائل عمران و آبادانی است.

وی گفت: در این راستا اتاق فکر در شهرداری و شورای اسلامی تشکیل شده و دست یاری به سوی همه کسانی که فکر می کنند می توانند در بهبود اوضاع شهری و انجام بهتر پروژه های عمرانی مؤثر باشند، دراز می کنیم.

سراج تصریح کرد: رویکرد در پیش گرفته شده انجام کارها و پرداختن به تمامی امور در مدار و چارچوب قانون است.

در ادامه “غلامعلی بابایی” مسؤول دفتر نظام مهندسی ساختمان شهرستان فیروزکوه افزود: نظارت بر ساخت ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی، اداری و مسکن مهر، اجرای نقشه های تفکیکی آپارتمان برای ۱۰۵ بلوک و انجام ۹۰ مورد نظارت بر اجرای ماده ۳۳، از جمله فعالیت های انجام شده این دفتر طی یک سال و نیم گذشته است.

وی با بیان اینکه اکثر مهندسان حاضر در فیروزکوه مهندسان ناظر ساختمان بوده و مهندس محاسب و معمار کم داریم، تصریح کرد: کار نظارت و محاسبات ساختمان باید از حالت سنتی و عامیانه آن خارج شود.

بابایی تفکیک اراضی را از جمله مواردی برشمرد که اخیراً به مهندسان شهرسازی واگذار شده و تحت نظر دفتر نظام مهندسی استان انجام می شود.

وی با اشاره به پایین تر بودن هزینه های نظارت در فیروزکوه نسبت به تهران و برخی دیگر از شهرستان ها، ابراز امیدواری کرد؛ شورای شهر و شهرداری یاری رسان این دفتر در جهت پیشبرد اهداف نظام مهندسی باشند.

این مراسم با اجرای موسیقی زنده سنتی و همچنین تجلیل از مهندسان برتر شهرستان ادامه یافت.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =