سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل در نیویورک با ارسال 2 نامه به رئیس شورای امنیت، اتهامات بی اساس علیه کشورمان در خصوص ارسال سلاح به یمن و سومالی را رد کرده و گفت: این ادعاها بدون ارائه سند و مدرک منتشر شد.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از فارس محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک با ارسال 2 نامه جداگانه به رئیس شورای امنیت این سازمان، اتهامات بی اساس علیه کشورمان در خصوص ارسال سلاح به یمن و سومالی را رد و تاکید کرد: این ادعاها بدون ارائه هرگونه سند و مدرکی صورت گرفته است.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در نامه مربوط به ادعای تعلق محموله یکی کشتی توقیفی در آبهای یمن به کشورمان، آورده است: تحقیقات اولیه نشان می‌دهد کشتی توقیف شده در آبهای یمن متعلق به جمهوری اسلامی ایران نبوده، در یک کشور اروپایی ثبت شده و تحت پرچم کشور پاناما فعالیت می‌کرده است، ضمن اینکه هیچ یک از کارکنان کشتی نیز تبعه ایران نبوده‌اند.

خزاعی با اشاره به اتهامات مشابه علیه کشورمان در سالهای قبل که برخی از آنها بعداً توسط مقامات یمنی رد شد، افزود: در مورد اخیر هیچگونه سند و مدرکی در خصوص اتهامات وارده ارائه نشده است.

سفیر و نماینده کشورمان خاطر نشان ساخت: جمهوری اسلامی ایران ادعاهای مربوط به تعلق این کشتی به ایران و یا ارسال سلاح به یمن از مبداء ایران را جعلی و بی اساس قلمداد و قاطعانه آن را رد می‌کند.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود شورای امنیت سازمان ملل این ادعای دارای انگیزه‌های سیاسی را بررسی کند و جمهوری اسلامی ایران نیز آماده کمک در این رابطه است.

خزاعی در نامه دیگری ادعاهای بی اساس ارسال سلاح از سوی ایران به برخی گروه‌های افراطی در سومالی را تکذیب و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران قاطعانه این ادعا را رد کرده و آن را فاقد هرگونه اعتبار می‌داند.

وی افزود: متاسفانه این ادعا بطور غیر مسئولانه و بدون اینکه نظر ایران در این رابطه گرفته شود، از سوی مجموعه‌ای منتسب به شورای امنیت مطرح و پس از آن محتوای این گزارش با انگیزه‌های تبلیغاتی در برخی رسانه‌ها درز داده شد.

سفیر و نماینده دام کشورمان با ابراز تاسف از انجام این اقدامات به نام سازمان ملل، تاکید کرد: انتظار می‌رود شورای امنیت اقدامات ضروری را در جهت تصحیح و جبران این حرکت ناعادلانه انجام دهد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =