اجبار دانش آموزان شهریار جهت تحویل کد رهگیری سرشماری به مدرسه + تصویر

در اتفاقی عجیب دانش آموزان شهریار ملزم به تحویل کد رهگیری سامانه ثبت نام سرشماری نفوس و مسکن به معلم خود شدند.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از راه مبین، اداره آموزش و پرورش شهریار  طی دستورالعملی ارسالی به مدارس، دانش آموزان را ملزم به ثبت نام اینترنتی در سایت سرشماری نفوس و مسکن و تحویل کدرهگیری آن به مدرسه کرده است.

در روزهای جاری هجوم دانش آموزان و خانواده‌های آنان جهت ثبت نام در سایت سرشماری نفوس و مسکن به دفاتر خدمات اینترنتی یا کافی نت‌ها موجب کندی و اختلال در سایت مرکز آمار ایران شد و دلیل این ثبت نام پرتعداد، الزام مدارس و اداره آموزش و پرورش شهریار به تحویل کدرهگیری سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن به معلم خود بود تا آمار ثبت نامی مدارس این شهرستان بالا رود.

بنابر این گزارش مدارس نیز دانش آموزان را ملزم کرده‌اند تا حداکثر روز دوشنبه ۱۹ مهر ماه، برگه و کدرهگیری ثبت نام خود را تحویل مدرسه داده و در غیر اینصورت دانش آموزان توسط مدرسه بازخواست می‌شوند.

ترفند دیگری که مدارس جهت ترقیب دانش آموزان برای ثبت نام اینترنتی سرشماری بکار گرفته‌اند، تأثیر مثبت در نمره فلان درس به ازای تحویل کدرهگیری به مدرسه است که این اقدام نیز در نوع خود جالب است و در کنار قرعه کشی مرکز آمار با جوایز میلیونی، افزایش نمره درسی دانش آموزان نیز از دیگر روشهای تشویقی به حساب می آید.

شکی نیست که مشارکت مردم در این سرشماری منجر به کاهش هزینه‌های مراجعه حضوری و آمار دقیق و سریع می‌شود، اما اجبار و وعده نمره توسط مدارس اقدامی عجیب در ترغیب خانواده‌ها و دانش آموزان محسوب شده و باید منتظر طرحهای تشویقی عجیب باشیم.

سرشماری

  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =