اجتماع بزرگ عاشوراعیان فاطمی در جنوب تهران برگزار شد

مراسم عزاداری بانوی پاکی‌ها حضرت زهرا (س) با حضور بسیاری از دلسوختگان و عاشقان ایشان در جنوب تهران با عنوان اجتماع بزرگ عاشوراعیان فاطمی برگزار شد.

به گزارش تهران نیوز،  اول اسفند ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) سراسر ایران عزادار ام المومنین شد؛ بانوان دلسوخته با اجتماع در میدان شهرری و حرکت به سمت ظلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) مراسم مراسم روضه‌ی حضرت زهرا (س) را با الگو گرفتن از ایشان برپا کردند.

امروز در مراسم عزای حضرت زهرا (س) بانوان به جهانیان نشان دادند که فاطمه (س) دختر پیامبر اسلام، مادر امام عصر (عج) الگوی پاکی، صداقت، حیا، عفت و تمام خوبی‌ها است.

مداح و خادم سالار شهیدان در هیئت شباب الزهرا(س) در حاشیه این مراسم به خبرنگار زنان خبر گفت: مصیبت حضرت فاطمه زهرا (س) یکی از سنگین ترین مصیبت‌ها است که داغ بزرگی در دل مسلمانان می‌باشد.

وی افزود: در اجتماع بزرگ بانوان فاطمی، زنان  با برگزاری باشکوه تشییع نمادین حضرت زهرا(س) و حمل تابوت نمادین ام ابیها  ادای احترام و عزاداری کردند.

شمشیری با اشاره به کرامت بانوی آب و آیینه بیان کرد: هر سال شاهد برگزاری باشکوه‎تر مراسم عزای حضرت زهرا (س) هستیم و اکنون در سراسر کشور در سالروز شهادت ایشان این مراسم نمادین برگزار می‌شود.

مداح اهل بیت اذعان داشت: برکت و آثار بسیار خوب و معنوی این مراسم‌ها به صورت مستقیم در زندگی، روح و روان افراد تاثیرگذار است.

وی در ادامه با تاکید بر الگو گرفتن از حضرت زهرا (س) گفت: بانوان با الگو گرفتن از روش زندگی، عفت، حیا، حجاب و کرامت حضرت زهرا (س) می‌توانند راه سعادت را انتخاب کنند.

بنابراین گزارش؛ بانوان پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در  پایان این اجتماع بزرگ عاشوراعیان فاطمی با حضور پرشور در حسینیه حضرت علی اکبر (ع) واقع در ظلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) عزاداری مادر سادات را برگزار کردند.

  زنان خبر انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =