شهردار کهریزک گفت: برای نخستین بار طرح تفکیک زباله از مبداء در شهر کهریزک اجرا می‌شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ اسماعیل نعمت‌زاده ، از اجرای طرح تفکیک پسماند از مبداء برای نخستین بار در شهر کهریزک خبر داد و اظهار داشت: درحال حاضر تفکیک زباله از مبدا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری محسوب می‌شود چراکه اجرای این طرح تاثیر بسزایی در کاهش حجم زباله و افزایش قابلیت استفاده مجدد از مواد قابل بازیافت را دارد به همین منظور برای اولین بار واحد پسماند در قالب یکی از واحدهای زیرمجموعه خدمات شهری شهرداری کهریزک تشکیل شده است که مهم‌ترین وظیفه این واحد، فرهنگ‌سازی در بین شهروندان برای جذب مشارکت در اجرای طرح تفکیک پسماند از مبداء است.

وی گفت: روزانه ۷۰ تن زباله از سطح شهر کهریزک جمع آوری می شود که با فعالیت نیروهای واحد پسماند و اجرای طرح‌های آموزشی چهره به چهره برای افزایش آگاهی شهروندان جهت اهمیت اجرای طرح تفکیک پسماند از مبداء می‌توان تا پایان سال کاهش ۱۰ درصدی حجم زباله‌های شهری را تخمین زد.

شهردار کهریزک افزود: با آموزش و فرهنگ‌سازی مناسب در بین شهروندان جهت تفکیک پسماند از مبداء نه تنها حجم زباله و آلایندگی‌های ناشی از آن کاهش می‌یابد بلکه یکی از ناهنجاری‌های مرسوم در شهرها به نام زباله‌گردی نیز کاهش می‌یابد.

نعمت‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: سال‌هاست که اهالی شهر کهریزک به‌دلیل هم‌جواری با مرکز دفن زباله آرادکوه با انواع  آلایندگی‌های این مرکز در قالب بوی نامطبوع، آلودگی سفره‌های آب‌های زیرزمینی و ... مواجه هستند بنابراین عوارض ناشی از تولید زباله برایشان کاملاً ملموس است از این‌رو ما به‌دنبال راهکاری هستیم که بتوانیم با اجرای طرح‌های نوین تفکیک پسماند در بین شهروندان؛ شهر کهریزک را به عنوان یکی از شهرهای پیشگام در تفکیک پسماند از مبداء در استان و حتی کشور معرفی کنیم و این موضوع باهمکاری شهروندان در آینده‌ای نه چندان دور امکان‌پذیر است.

انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =