اجرای طرح فروش فوق‌العاده در ۲۵۰ واحد صنفی ملارد

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت ملارد گفت: برای کنترل بازار از طرح فروش فوق‌العاده کمک گرفتیم تا پیک خرید در شب‌های عید را پشت سر بگذاریم .

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از پایگاه خبری اقتدار ملارد، برگزاری نمایشگاه‌های فصلی یکی از اقدامات ادارات صنعت،معدن و تجارت درراستای حمایت از مصرف‌کننده است که در نقاط مختلف برگزار می‌شود . اگر چه این نمایشگاه‌ها ممکن است در بهترین حالت به سود مصرف‌کننده و تولیدکننده باشد اما اگر به‌درستی مدیریت و ساماندهی نشود می‌تواند به ضرر هردو تمام شود.
به‌طورمعمول این نمایشگاه‌ها به دلیل گنجایش کم نمی‌تواند تعداد غرفه‌های بالایی داشته باشد که در این صورت تنها بخش کوچکی از اصناف می‌توانند برای عرضه کالای خود در آن شرکت کنند . حال اگر در ایامی همچون پایان سال که روزهای اوج خرید مردم و همچنین روزهای اوج کسب‌وکار و درآمدزایی بازاریان این نمایشگاه‌ها بنا شود ، چیزی به‌جز ضرر عاید بازاریان نمی‌شود . IMG11500639 اگر برپایی نمایشگاه بهاره در سال گذشته در شهرستان ملارد را موردنقد و بررسی قرار دهیم فارغ از حواشی مالی آن ظرفیت محدود غرفه‌ها و حضور دلالان غیربومی از شهرهای اطراف در آن از مشکلات بزرگ آن تجربه بود . تجربه‌ای که به دلیل سوء مدیریت موجب شد بسیاری از واحدهای صنفی بومی پشت درب‌های بسته غرفه‌ها بمانند. اصناف و بازاریانی که از ابتدای سال با چشم دوختن به بازار پررونق آخر سال مشکلات و سختی‌های اقتصادی را پشت سر گذاشتند اما چیزی که نصیبشان شد دست‌های خالی شب عید بود . اساس برگزاری نمایشگاه‌های بهاره کمک به قشر آسیب‌پذیر و تنظیم قیمت اجناس در بازار است. به نظر می‌رسد این اتفاق تنها در شهرهای بزرگ نتیجه‌بخش است و در شهرهای کوچک و متوسط نه‌تنها نتیجه‌بخش نیست بلکه آسیبی بزرگ برای اصناف به همراه خواهد داشت . **** با توجه به ثبات در بازار نیازی به برپایی نمایشگاه در ملارد نیست علی امیدی رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت ملارد در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به سیاست‌های دولت در برگزاری نمایشگاه‌های بهاره گفت : نمایشگاه از سیاست‌های کنترلی دولت است تا درزمانی که در بازار تنش وجود دارد تلاش می‌کند این تنش را کنترل کند و در زمان پیک خرید مردم، بازار را به آرامش نسبی برساند.
1
وی با اشاره به وجود آرامش نسبی در بازارهای شهرستان ملارد افزود : بازار و اصناف شهرستان را به‌صورت مستمر رصد می‌کنیم . در رصدهای انجام‌شده تنش خاصی در بازارهای سطح شهرستان مشاهده نشد و این نتیجه حاصل شد که نیازی به مداخله دولت در تنظیم بازار و برگزاری نمایشگاه نیست . امیدی تشریح کرد : بر اساس سیاست‌های وزارت صنعت معدن و تجارت برگزاری نمایشگاه در دستور کار ما قرار نداشت مگر اینکه فرمانداری دستور برگزاری نمایشگاه را صادر می‌کرد. در این راستا فرماندار شهرستان شرایط را بررسی و به این نتیجه رسید که نیازی به برگزاری نمایشگاه در شهرستان نیست . رئیس اداره صنعت معدن و تجارت ملارد با اشاره به اجرای طرح فروش فوق‌العاده در شهرستان اذعان کرد : در نقطه مقابل برای کنترل بازار از طرح فروش فوق‌العاده کمک گرفتیم تا پیک خرید شب‌های عید را پشت سر بگذاریم . وی افزود : با استفاده از اصناف شهرستان و با کمک اتحادیه‌های صنفی توانستیم همکاری مناسبی با فروشندگان اقلام ضروری شب عید برقرار و طرح فروش فوق‌العاده را اجرا کنیم. قریب به ۲۵۰ واحد صنفی در سطح شهرستان در طرح فروش فوق‌العاده زیر نظر اتحادیه‌ها شرکت دارند . امیدی با اشاره به تشدید نظارت بر بازار شب عید گفت : در راستای نظارت کامل بر بازار خصوصاً در ایام پایانی سال تیم‌های بازرسی افزایش داده شدند . همچنین بازرسی و نظارت اتاق اصناف نیز برای نظارت و رسیدگی به شکایات مردمی فعالیت خود را آغاز کرده است . وی افزود : در راستای بهبود نظارت و همچنین رضایت مردم از بازار شماره ۱۲۴ (شماره شکایات مردمی ) به‌طور کامل اطلاع‌رسانی و در واحدهای صنفی الصاق شده است تا شهروندان عزیز در صورت هرگونه شکایت با این شماره تماس برقرار کنند . امیدی تأکید کرد : در ساعات اداری همکاران ما پاسخگوی تلفن ۱۲۴ خواهند بود و در ساعات غیر اداری هم شکایات و انتقادات مردم بر روی پیغام‌گیر ضبط و روز بعد آن پیگیری خواهد شد .علاوه بر این اکیپ‌های بازرسی ما در ایام عید در سطح شهرستان به‌صورت فعال در بازار و بین مردم حضور خواهند داشت .
انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =