اجرای طرح کنترل معتادان خیابانی از اردیبهشت ماه ۹۶/ حذف معتادان متجاهر از سطح شهرها

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی از اجرای طرح کنترل معتادان خیابانی، متجاهر و نیازمند از سال آینده در سراسر کشور خبرداد.

به گزارش تهران نیوز؛ مجید رضا زاده گفت: آئین نامه طرح کنترل معتادان خیابانی، متجاهر و نیازمند تدوین شده و در این رابطه در سال جاری جلسات متعددی را با نهادهای مختلف برگزار کرده ایم.

وی افزود: دستگاه های مرتبط در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد با محوریت سازمان بهزیستی کشور در این جلسات حضور پیدا کرده و در نهایت طرح تهیه شد.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی با اشاره به وظایف تعریف شده برای هر یک از نهادها و سازمان های مرتبط با حوزه پیشگیری و درمان اظهارکرد: بر اساس طرح کنترل معتادان خیابانی، متجاهر و نیازمند هر یک از دستگاه ها و سازمان ها وظایفی را برعهده دارند و سازمان بهزیستی نیز وظیفه نظارت بر اجرای طرح را برعهده دارد.

رضا زاده در پاسخ به این پرسش که آیا طرح کنترل معتادان خیابانی، متجاهر و نیازمند به صورت پایلوت اجرایی خواهد شد یا خیر؟، تصریح کرد: در تلاش هستیم تا در فرصت باقی مانده تا پایان سال، طرح را در برخی استان های کشور نظیر یزد، تهران و البرز به صورت پایلوت اجرایی کنیم اما این طرح در سراسر کشور از اردیبهشت ماه آغاز می شود.

وی با تاکید بر لزوم اجرای مستمر طرح کنترل معتادان خیابانی، متجاهر و نیازمند در سراسر کشور اذعان کرد: دستگاه ها و سازمان هایی از جمله ستاد مبارزه با مواد مخدر و سیستم قضایی در این طرح مشارکت خواهند داشت و تلاش می شود طرح به صورت مستمر و متمرکز در استان های مختلف اجرایی شود.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه "با اجرای طرح کنترل معتادان خیابانی، متجاهر و نیازمند" طی ۳ سال آینده معتادی در شهرها نخواهد بود" گفت: در صورتی که طرح به صورت کامل اجرایی شود، طی ۲ تا ۳ سال آینده بدون شک معتادی در شهرها نخواهیم داشت.

منبع: میزان

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =