رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز برای ورود سرمایه خارجی به کشور تلاش می‌شود که باید دانست فکر و قهر و آشتی آنها استعمار است و هیچگاه برای ملت مسلمان ایران دل نمی‌سوزانند و آنها دشمن هستند.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در همایش اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل خانواده بزرگ مهر اقتصاد ایرانیان گفت: دو واژه جنگ اقتصادی و جهاد مقدس که از سوی مقام معظم ولایت در صدر ابلاغیه سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی آروده شده از متن سیاست ها مهم تر است تا حضور در جنگ تحمیلی اقتصادی درک شده و متناسب با آن تصمیم گیری و فعالیت شود.

* آمریکا با حلوا حلوا کردن گزینه های روی میز، دهان خود را شیرین نگه می دارد

نقدی اجرای فرامین ولی امر و ایستادگی ملت را در سخت ترین شرایط دفاع مقدس یادآور شده و اظهار داشت: قصد آمریکا از حضور نظامی در کشورهای همسایه ایران فقط تهدید ایران بود ولی به خاطر نیروهای مسلح و قدرت دفاعی زاییده شده از دفاع مقدس به جایی نرسید.

وی با بیان اینکه اقتدار امروز ایران باعث شده تا آمریکا با حلوا حلوا کردن گزینه‌های روی میز، دهان خود را شیرین نگه دارد، تصریح کرد: اگر همانند عرصه دفاع و امنیت از ولی امر اطاعت و پیروی شود بی شک از دل این جنگ تحمیلی اقتصادی نیز یک اقتصاد پیشرو و الگو در دنیا بوجود خواهد آمد چرا که جایگاه ولایت و رهبری جایگاه فضیلت و فقاهت و تقواست.

* همه آحاد ملت مخاطب سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند

رییس سازمان بسیج مستضعفین به مشاورت رهبری با بزرگترین دانشمندان و دلسوزان کشور برای تدوین سیاست های کلی نظام اشاره کرد و افزود: تکرار واژه اقتصاد مقاومتی دردی را دوا نمی‌کند بلکه باید تکلیف را استخراج و به آن عمل کرد و حضور در عرصه جنگ اقتصادی امروز مانند همان حضور در دفاع مقدس است و در آینده ای که طبق وعده الهی ملت ایران در جنگ تحمیلی اقتصادی پیروز خواهد شد، هرکس در زمینه اقتصاد مقاومتی فعالیت کرده است، سربلند خواهد بود.

وی مخاطب سیاست های اقتصاد مقاومتی را همه ملت دانست و خاطرنشان کرد: فعالیت دستگاه های مختلف در این زمینه تکلیف را از دوش آحاد ملت ساقط نمی کند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با اشاره به بند اول سیاست های اقتصاد مقاومتی، ادامه داد: فعال سازی کلیه امکانات از مهمترین کارها است که همگان از جمله یک خانم خانه دار تا یک وزیر دولت در حیطه خود باید بررسی کند و دریابد که چرا بخش زیادی از امکانات موجود در مدت های طولانی بلااستفاده است.

وی به چند میلیون هکتار زمین‌های بلااستفاده و بسیاری از مواهب طبیعی اشاره و بیان کرد: آنهایی که امروز اقتصاد را در دنیا در دست گرفتند امکانات خود را هدر نداده‌اند و امروز با تصاحب بازارها، خود را به کشور و ملت تحمیل کرده‌اند.

* قهر و آشتی و حتی سرمایه گذاری دشمنان در کشور برای استعمار است

نقدی تاکید رهبری را بر استحکام ساخت داخلی نظام به جای نگاه به بیرون یادآور شده و اظهار داشت: فعال سازی همه سرمایه های بلااستفاده به تنهایی می تواند تحول اقتصادی در کشور ایجاد کند چرا که قرآن هم راکد کردن سرمایه ها را مذموم شمرده است.

وی ضمن اشاره به فروش بیش از ده میلیون قطعه سکه در دو سال پیش با اعلام دولت، خاطرنشان کرد: امروز برای ورود سرمایه خارجی به کشور تلاش می شود که باید دانست فکر و قهر و آشتی آنها استعمار است و هیچگاه برای ملت مسلمان ایران دل نمی سوزانند و آنها دشمن هستند چرا که موسسات بزرگ بین المللی با شعار عدالتخواهی و ضداستکباری ملت ایران نمی توانند کنار بیایند.

* اجلاس داووس، مجمع صهیونیزم بین الملل و استکبار جهانی در عرصه اقتصاد

رییس سازمان بسیج مستضعفین، اجلاس داووس را مجمع صهیونیزم بین الملل و استکبار جهانی در عرصه اقتصاد دانست و افزود: سرمایه گذاری دشمن در کشور برای تخریب صنایع بومی و افزایش وابستگی به خارج می باشد و آنها به هیچ وجه قائل به توسعه ایران نیستند پس باید دید آیا سرمایه های فراوانی که در کشور موجود است فعال و در گردش است.

وی با بیان اینکه طبق تفکر اقتصادی اسلام، سرمایه باید در گردش باشد، تاکید کرد: آحاد ملت از کسی که در خانه اش سرمایه ای اندک دارد تا کسانی که سرمایه های کلانی در اختیار دارند باید برای تحول در جامعه، سرمایه خود را به گردش بیاندازند تا آنجا که راکد کردن سرمایه در کشور زشت شمرده شود.

* صنعت بدون دانشگاه همانند گل تزئینی پژمرده می شود

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج به فعال سازی نیروهای انسانی و سرمایه های علمی در راستای اقتصاد مقاومتی اشاره و بیان کرد: امروز صنعت کشور شجاعت کافی برای ورود به میدان خودکفایی را ندارد و به دنبال در اختیار گرفتن لیسانس تولید است. صنعتی که با دانشگاه ارتباط نداشته و از سرمایه های تحقیقاتی استفاده نمی کند مانند گل تزیینی است که برای مدتی زیبایی داشته و پس از آن پژمرده می شود چرا که از ریشه بریده شده است.

وی ارائه صورت مسائل صنعت به دانشگاه ها و حمایت صنایع از پایان نامه ها را مهم برشمرده و تصریح کرد: ریشه صنعت باید در دانشگاه و مراکز تحقیقاتی باشد چرا که یکی از عوامل تولید با قیمت های پایین در خارج از ایران، استفاده ی آنها از جدیدترین فناوری ها با استفاده از تحقیقات و پژوهش های علمی است.

* بهترین مدل پیشرفت در تحریم و فشار پیدا و عملیاتی می شود

نقدی به وجود راه های میانبر در جهاد مقدس علاوه بر راه های متعارف اشاره و خاطرنشان کرد: همانگونه که بسیجیان با دست خالی در دفاع مقدس ایستادند می توان با عملکرد بسیجی در اقتصاد نیز موفق شد. امروز دنیا به انقلاب ایران چشم امید دارد و منتظر نجات دنیا با این مکتب هستند و بهترین مدل پیشرفت این است که در تحریم و فشار، پیشرفت ها صورت پذیرد و این شدنی است.

وی نظری بودن دانشگاه ها را از مشکلات مهم دانشگاه ها دانست و افزود: باید برای سهم عادلانه بخش تولید از سود فکر کرد و برای ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای تولیدکننده تلاش کرد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه خاطرنشان کرد: همین فرانسوی‌ ها که امروز با حرص و ولع به بازار خودرو در ایران وارد شده‌اند در حال قتل عام مسلمانان در آفریقای مرکزی با حمایت از مسیحیان افراطی و دست نشاندگان خود هستند و از طرفی آن را در شورای امنیت محکوم می‌کنند.

* روش بازیگران غیرنظامی آمریکا

وی حیات فعلی اقتصاد ورشکسته آمریکا را به خاطر دزدی از نفت تولیدی کشورها دانسته و اظهار داشت: امروز واحد بازیگران غیرنظامی در وزارت دفاع آمریکا تشکیل شده است تا با استخدام عوامل بومی و فریب خورده به جنگ و کشتار و ایجاد تفرقه بپردازند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج در خصوص فعالیت بازیگران غیرنظامی، تصریح کرد: آمریکا و دولت های مستکبر در شرق آسیا به نام افراطی گری بودایی، در منطقه به نام وهابیت و تکفیری ها و افراطی گری سلفی و در آفریقا به نام افراطی گری مسیحی به کشتار و تفرقه افکنی بین مسلمانان می پردازند.

نقدی در پایان سخنان خود با اشاره به برخی فعالیت های بسیج در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: سازمان بسیج در سال 92 فعالیت های گسترده ای را پیرامون امنیت غذایی با سرمایه‌های اندک آغاز کرده که بزودی اخبار آن منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =