احتمال کناره گیری ایران از لیگ قهرمانان آسیا

رئیس سازمان لیگ گفت: اگر AFC تصمیم بگیرد بازی در کشور بی‌طرف برگزار شود از طریق فیفا این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از فارس؛  مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ در مورد میزبانی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت:‌ با اتفاقاتی که پیش آمده و با جلسه‌ای که برگزار شد بازی‌های هفته اول و دوم که در مقابل حریف‌های عربستانی است به هفته چهارم منتقل شد.

وی افزود: به جای بازی‌های هفته اول با تیم‌های عربستانی با حریفان ازبکستانی و اماراتی بازی می‌کنیم و اگر اختلاف حل شد بازی در ایران برگزار خواهد شد و در صورت اینکه ما مجبور باشیم در کشوری بی‌طرف بازی کنیم. ما این را قبول نداریم و این تصمیمی سیاسی است و اگر AFC پافشاری کند، مجبور هستیم در آخرین انتخاب از حضور در لیگ قهرمانان آسیا کناره‌گیری کنیم که این مورد شبیه اتفاقی باشد که مثلاً فردا کره شمالی و کره جنوبی به مصاف هم نروند و این تصمیم خطرناکی است. اما ما امیدواریم این مشکل بین دو فدراسیون حل شود. البته این تأخیر و جابه‌جایی بازی‌ها تدبیری از سوی AFC بوده تا این مناقشه ختم به خیر شود.

تاج در مورد اظهارنظر دبیر فدراسیون فوتبال اظهار داشت: در کشورهای آمریکا و آلمان و بسیاری دیگر سفارت ما مورد تهاجم قرار گرفت و ما محکوم کردیم، اما هیچگاه مسائل سیاسی را در مسائل ورزشی ارتباط نمی‌دهند البته ما حمله به سفارت عربستان را محکوم می‌کنیم اما بحث امنیت کشور موضوعی بی‌معنی است اگر کشور ما امن نبود سوریه و عراق و افغانستان بازی‌های خود را به ایران منتقل نمی‌کردند.

وی در مورد راه ندادن کسرایی و نمایندگان ایران به جلسه AFC گفت: در مرحله اول آقای کسرایی و اسدی به جلسه رفتند که کسرایی را راه ندادند، اما در مرحله دوم من و آقای کفاشیان به جلسه رفتیم و موضوع را بررسی کردیم. به نظرم اگر براتی حضور پیدا می کرد بهتر بود، چون آن‌جا زبان حقوقی است.

وی درباره سؤالی مبنی بر حمایت کفاشیان از شیخ سلمان و اینکه ایران در این قضیه خیلی وارد مناقشه و جدال نمی‌شوند، گفت: در مجموع موضع فدراسیون موضع ملی است نه شخصی، و این موضوع ارتباطی به مناقشه فدراسیون عربستان و ایران ندارد. کشور ما امن است و حمله به سفارت مورد تایید نظام مانبود و فقط یک اتفاق بود. البته ما ضرر کردیم و می‌خواهند خودشان را برنده ماجرا بدانند. به هیچ وجه تصمیم ما حضور در کشور ثالث نیست.

وی در پایان در جواب سؤالی مبنی براینکه آیا از طریق فیفا این موضوع را پیگیری خواهید کرد، گفت: اگر AFC وارد این جریان شود و بخواهد بازی را در کشوری بی‌طرف برگزار کند پای در راه خطرناکی خواهد گذاشت و این مشکل به بازی‌های ملی هم کشیده خواهد شد و باید این مشکل از طریق فدراسیون‌ها برطرف شود در غیر این صورت ما از طریق فیفا این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =