سرپرست شهرداری دماوند بیان کرد: هنر نقش موثری در ترویج فرهنگ ها و باورهای آدمی دارد، زیرا می تواند با پیام هایی غیر کلامی نگاه مخاطب را نسبت به طبیعت، اجسام و هر آنچه دور و بر ما است، متفاوت کند.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از تارود،  سید”کمال سادات” در مراسم اختتامیه نمایشگاه آثار نقاشی هنرمندان دماوندی با عنوان “رد پای قلم” که در محل سالن کوثر این شهر برگزار شد، اظهار کرد: حمایت و پشتیبانی از هنر توامان باعث ارتقا و توسعه فرهنگ در شهر و سبب معرفی و شناخت هر چه بهتر جایگاه هنر خواهد شد. وی گفت: هنر نقاشی بیش از آنکه نقش را به آدمی نشان دهد در بیان واقعیت ها و انتقال پیام درونی هنرمند به مخاطب بسیار تاثیرگذار است. وی ادامه داد: هنر نقاشی یکی از هنرهای ارزشمندی است که با وجود کثرت در طرح ها و رنگ ها، می توان وحدت و اتحاد را در یک اثر به عینه دید و در ذهن آدمی نشانی واحد را تداعی کرد چراکه نقاشی حقیقت را در سایه واقعیت نمایش می دهد. سادات با بیان اینکه شهرداری به عنوان یک نهاد مردمی آمادگی حمایت از هنرمندان شهر را دارد، خاطرنشان کرد: آثار نقاشی هنرمندان نباید در چهارچوب نمایشگاه ها قرار گیرد بلکه باید شرایطی ایجاد شود تا چنین آثار هنری در معرض دید عموم مردم باشد. این مقام مسئول ادامه داد: در این راستا شهرداری دماوند آمادگی حمایت از هنرمندان شهر با اجرای آثار هنری آنان بر روی دیوارها و المان های شهری را دارد که این مهم موجب ایجاد روحیه نشاط و شادابی در بین شهروندان می شود و از سوی دیگر نام و آثار هنرمندان در سطح شهر مطرح می شود.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم سرپرست شهرداری دماوند از ۲۲ هنرجوی این نمایشگاه که در تکنیک های رنگ روغن، مداد رنگی، نقاشی برجسته و سیاه قلم، ۴۲ اثر هنری را به نمایش گذاشتند، تقدیر کرد.
Ekhtetamie Radepa
Ekhtetamie Radepa1
انتهای پیام/م

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =