فتحی پور از احتمال حذف 5 دهک جامعه از پرداخت یارانه ها خبرداد و گفت:در شرایط کنونی اجرای فاز دوم هدفمندی خطرناک است.

ارسلان فتحی پور، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی آفتاب ری در خصوص اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها ،گفت: برای اجرای فاز دوم باید ثبات اقتصادی در کشور ایجاد شود؛ اجرای این قانون در نوسانات فعلی ، بی ثباتی اقتصاد و تورم خطرناک است و فعلا اجرایی نمی شود .

وی تصریح کرد:در حال حاضر افرایشی در پرداخت یارانه نخواهیم داشت.

فتحی پور در پاسخ به سوالی مبنی بر حذف برخی دهک های جامعه از پرداخت یارانه ،اظهار کرد:دراین رابطه باید دولت و مجلس نشست های مشترکی برگزار کنند.بایدد دید که آیا دولت برای  شناسایی دهک ها اماده است ویا اصلا این امر امکانپذیر هست .

وی ادامه داد: نحوه شناسایی دهک ها نیز مهم است لذا باید دولت و مجلس به تفاهم کلی برسند تا آن وقت قانون هدفمندی یارانه ها اصلاح شود.

فتحی پور از احتمال حذف دهک های 1 تا 5 خبرداد و افزود:نحوه دهک بندی و شاخص هایی نظیر میزان حقوق،درآمد و ... افراد باید مشخص شود و آن وقت تصمیم گیری شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه اظهارنظر هایی بر حذف برخی دهک ها انجام شده،ادامه داد: همه چیز باید با مجوز مجلس انجام شود ،البته مجلس هم با کارکارشناسی  دست به این کار خواهد زد.

این نماینده مجلس از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها با توجه به شرایط فعلی خبرداد و خاطرنشان کرد:اگر قابلیت شناسایی دهک ها برای دولت وجود داشته باشد وابزارهای لازم نیز فراهم شود این مهم  اقدام خوبی است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =