سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش پرونده واردات خودرو با ارز مرجع به هیئت رییسه مجلس جهت قرائت در صحن تقدیم شده و به جهت اولویت کار ،احتمالا در این هفته قرائت شود.

مصطفی افضلی‌فرد در گفتگو با خبرنگار پارلمانی آفتاب ری در خصوص آخرین وضعیت پرونده واردات خودرو با ارز مرجع گفت: قرار بود عوارض گمرکی بر اساس ارز مرجع محاصبه شود اما مسئولین در این مورد کوتاهی کردند ؛البته قرار بود ماتفاوت قیمت تمام شده و قیمت آزاد به حساب دیگه ای واریز شود که متعلق به ملت است که آن هم انجام نشد.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس ادامه داد: بخاطر عملکرد خلاف جهت مصوبات کمیسیون اصل نود که همه توافق کرده بودند ،کوتاهی مسئولین مربوطه و سوء استفاده دلالان و وارد کنندگان خودرو محرز است و کمیسیون تصمیم گرفت کسانی که غثور و سوء مدیریتشان موجب سوء استفاده و تضعیف بیت المال شده به قوه قضایییه معرفی کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گزارش پرونده تنظیم شده و به هیئت رییسه مجلس به جهت قرائت در صحن تقدیم شده است،اظهار کرد:زمان قرائت آن براساس تصمیم هیئت رییسه است اما به جهت اولویت کار ،احتمالا در این هفته قرائت شود.

وی با اشاره به برخی جزییات گزارش،تصریح کرد: افراد حدودا در واردات هردستگاه خودرو به طور متوسط 80 میلیون تومان سود برده اند.

افضلی‌فرد با شاره به اینکه خودروهای وارد شده بیش از 2 هزار خودرو است،اظهار کرد:فقط در یک مورد 800 دستگاه خودرو وارد شده است.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس  با بیان اینکه افراد متعددی در این پرونده دخیل هستند،خاطرنشان کرد:همه کسانی که به نوعی دست اندرکار بوده اند باید پاسخگو باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =