عده ای از راهپیمایان با در دست داشتن پوستر های صداقت آمریکایی اعتراض خود را نسبت به جمع آوری این پوسترها از سطح شهر اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، در مراسم راهپیمایی روز 13 آبان؛ عده ای از راهپیمایان با در دست داشتن پوستر های صداقت آمریکایی اعتراض خود را نسبت به جمع آوری این پوسترها از سطح شهر اعلام کردند.

براساس این گزارش؛ چندی پیش تابلوهایی با عنوان صداقت آمریکایی که نشان دهنده بخشی از چهره واقعی مقامات آمریکایی است در سطح شهر نصب شده بود؛ این اقدام که بصورت خودجوش واکنشی به ماهیت مذاکره با آمریکا بوده و از طرف نهادهای غیر دولتی صورت گرفته، صدای اعتراض و مخالفت عده ای را در داخل به همراه داشت که نهایتا منجر به جمع آوری آنها از سطح شهر شد.

راهپیمایی 13 آبان شهرری

این تابلوها که همزمان با مذاکرات ایران و غرب و با هدف گوشزد کردن غیر قابل باور بودن رفتار طرف آمریکایی طراحی شده بود با فشاردولت توسط شهرداری تهران جمع آوری شد. واکنشی خودجوش که توسط نهادی غیر دولتی به تصویر کشیده شده است.

تابلوهای تبلیغاتی و ضد آمریکایی که باعنوان صداقت آمریکایی چند هفته ایست در خیابان های تهران دیده می شود روز گذشته توسط شهرداری تهران در اقدامی منفعلانه از سطح شهر جمع شد. پوسترهایی که با عنوان «صداقت آمریکایی» با نصب بر پل‌های هوایی عابر پیاده و در و دیوارهای شهر تهران نصب شده بود واکنشی به ماهیت مذاکره با آمریکا بود.

این در حالی است که در آمریکا سالیانه میلیون‌ها دلار صرف تهیه فیلم‌های ضدایرانی، انیمیشن، فیلم‌های سینمایی، سریال و آثار هنری ضدایرانی می‌شود و احدی در آمریکا نمی‌گوید که این کار غیرقانونی است، اما نصب چند تابلوی هنری که پیامی جز فریاد در گلو فرورفته ملت ایران نداشت را غیرقانونی می‌نامند، آن هم توسط یک مرجع رسمی به نام سخنگوی وزارت امور خارجه.

چطور شرمن رئیس تیم مذاکره‌کننده آمریکایی ایرانیان را دروغگو و فریبکار می‌خواند، ولی کسی در آمریکا کارش را غیرقانونی نمی‌داند، اما در ایران یک گروه غیردولتی چند تابلوی هنری در خیابان‌ها نصب می‌کنند و سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان آن را غیرقانونی می‌داند.

جای بسیار تعجب است و از تجربه خانم افخم بعید بود؛ شاید ایشان بنا داشت فرصتی را برای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان فراهم کند ولی به نظر می‌رسد در این موضوع اشتباهی صورت گرفته، چرا که این گونه اقدامات نه‌تنها دست تیم مذاکره‌کننده را باز نمی‌کند، بلکه بر محدودیت‌ها و ایجاد موانع بر سر تیم مذاکره‌کننده هسته‌‌ای می‌افزاید.

همچنین عده ای از نمایندگان مجلس به جمع آوری این تابلوها از سطح شهر و غیر قانونی بودن این اقدام از سوی سخنگوی وزارت خارجه انتفاد کردند.

پس از این ماجرا نصب تابلوهای صداقت آمریکایی در برخی از شهرها از جمله مشهد صورت گرفت.

صداقت آمریکایی

صداقت آمریکایی

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =