یکی از گزینه های روی میز ارتش سوریه که از آن به عنوان خودکشی بین المللی یاد می شود حمله به نیروگاه اتمی دیمونا است

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري این روزها که گمانه زنی در مورد حمله به سوریه بالا گرفته است ، کارشناسان بین المللی احتمالات زیادی را در مورد چگونگی در گرفتن جنگ بین سوریه و دشمنانش مطرح کرده اند.برخی می گویند :ارتش سوریه بعد از جنگ های این سال های اخیر با تروریست ها، یک ارتش خسته است و توان ایستادگی در مقابل ارتش های "غربی – عربی" را ندارد ، برخی دیگر اما بر این باورند که با جنگ های سال های اخیر در سوریه ارتش این کشور کار آزموده شده و آماده یک جنگ تمار عیار است.

یکی از مهم ترین موضوعاتی که غرب را در حمله به سوریه به شک انداخته است ، احتمال حمله سوریه به نیروگاه اتمی دیمونا (اسرائیل ) است.

 

در صورت حمله موشکی ارتش سوریه به نیروگاه اسرائیلی دیمونا که در برد موشکی سوریه قرار دارد ،شاید بتوان با قاطعیت گفت : که دیگر اسرائیل وجود نخواهد داشت.

اما از حمله سوریه به این نیروگاه به عنوان یک خودکشی بین المللی یاد می شودکه به گفته کارشناسان  در صورت وقوع آن ، 16 میلیون نفر در سرزمین های اشغالی ، لبنان ، قبرس ، و اردن و ... دچار تشعشعات هسته ای می شوند.

 

در همین باره یکی از روزنامه های اسرائیلی نگرانی خود را در مورد موشک های سوری که توان هدف قرار دادن اسرائیل را دارند این گونه بیان کرده بود: «موشک‌های اسکاد» سوریه پیشرفته‌تر از موشک‌های اسکاد رژیم صدام حسین و نزدیکتر به مرزهای اسرائیل است لذا خطر استفاده نظام سوریه از این موشک ها برای اسرائیل بسیار بزرگتر از سطح انتظار مسئولان اسرائیلی خواهد بود.

این روزنامه همچنین در ادامه گفته است : اگر سوریه خود را در حال سقوط ببیند، اسرائیل را نیز به نابودی خواهد کشید و همین امر شهرک‌نشینان اسرائیلی را به شدت از واکنش سوریه به وحشت انداخته است.

 

تــصـــویـــــر یــــکــــی از مـــــوشـــــک هــــای اســـــــــــکـــــــــــــاد ســـــــــــــــوری

منبع : ره به ری

انتهای پیام - ش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =