هروی از عدم بررسی دانشگاه ایرانیان توسط کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبرداد.

جواد هروی، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی آفتاب ری در خصوص بررسی دانشگاه ایرانیان در این کمیسیون گفت:تاکنون وارد این قضیه نشده ایم.

وی با اشاره به اینکه موضوع ادغام و تاسیس دانشگاه های جدید و ... از جمله مسائلی است که

در این کمیسیون مورد بررسی قرار می گیرد،ادامه داد:این موضوع می تواند شامل بازگشت از شورای نگهبان و یا ایراداتی که گرفته شده در راستاء تقویت و تاسیس دانشگاه های غیردولتی به کمیسیون بازگردد و بررسی شود.

وی افزود: کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس زمانی به بررسی این موضوع می پردازد که از نظر نظارتی مشکل ایجاد شده باشد و یا درخواستی مطرح شود.

رئیس کمیته آموزش عالی مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه تاکنون در این زمینه احساس مشکل و حساسیتی نشده است، خاطرنشان کرد: تقاضایی از سوی نمایندگان به کمیسیون ارائه نشده است.

گفتنی است،چندی پیش علیرضا خسروی، نماینده تربت‌حیدریه با اشاره به تصمیم رئیس‌جمهور سابق مبنی بر تأسیس «دانشگاه» گفت: ظاهرا آقای احمدی‌نژاد در زمان ریاست جمهوری خود مجوز تأسیس دانشگاه را از شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت کرده‌ است.

وی افزود: این موضوع در کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس نیز مطرح شده ولی اعضای کمیسیون نظر قطعی خود را اعلام نکرده‌اند.

خسروی تصریح کرد: کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» قطعا موضوع «دانشگاه احمدی‌نژاد» را بررسی و طبق قانون تصمیم خواهد گرفت.

عضو کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» خاطرنشان کرد: این کمیسیون براساس مُرّ قانون عمل کرده و هرآنچه به صلاح مملکت باشد به آن تاکید خواهد کرد.

اضافه می‌شود، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان در روزهای پایانی فعالیت خود از تأسیس دانشگاه بین‌المللی خبر داد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =