ادارات بهارستان به درک صحیح از پدافند غیرعامل برسند

فرماندار شهرستان بهارستان گفت: نهادینه شدن تدوین پیوست پدافند غیرعامل برای پروژه‌های عمرانی نیازمند ایجاد یک درک صحیح نسبت به این موضوع در بین ادارات شهرستان بهارستان است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، بیژن سلیمان‌پور با اشاره به برگزاری نشست شورای هماهنگی پدافند غیرعامل بهارستان، اظهار داشت: در جامعه امروز پدافند غیر عامل در عرصه‌های مختلف نقشی اساسی و کلیدی ایفا می کند.
فرماندار شهرستان بهارستان در ادامه باتاکید بر اهمیت و لزوم توجه مسئولان به موضوع پدافند غیرعامل، تصریح کرد: پدافند غيرعامل در حقیقت باید به افزايش بازدارندگی، کاهش آسيب‌پذيری و تقويت امنيت و پايداری ملی منجر شود.  

پدافند غیرعامل در حوزه‌های مختلف نقشی اساسی ایفا می کند

سلیمان‌پور با بیان اهمیت فرهنگ‌سازی و ایجاد باور عمومی در خصوص ضرورت به کارگیری اصول پدافند غیرعامل، اظهار داشت: بدون شک انجام اقدامات دفاع غیرعامل در راستای مقابله با تهاجمات خصمانه و کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی و غیرطبیعی و همچنین پیشگیری از تلفات انسانی از جمله مسائل بنیادی است که باید مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرد. وی همچنین به ضرورت توجه مسئولان شهرستانی به پدافند غیر عامل در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و عنوان داشت: ضرورت دارد که تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی بهارستان برنامه‌ریزی و طرح‌ریزی لازم و مناسب را به جهت پیاده‌سازی اصول و مبانی پدافند غیرعامل در سطح شهرستان انجام دهند. فرماندار شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به ضرورت و لزوم تدوین پیوست پدافند غیرعامل برای پروژه‌های عمرانی سطح شهرستان، افزود: تا زمانی که یک درک صحیح از پدافند غیرعامل در دستگاه‌های اداری و اجرایی بهارستان شکل نگیرد، این موضوع مهم و بنیادین نهادینه نخواهد شد، گرچه برخی از ادارات شهرستان در این راستا تلاش به سزایی داشته‌اند و بنده از عملکرد رو به رشد مسئولین و اداراتی که به این مهم اهمیت داده‌اند، قدردانی می کنم.
انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =