با ارائه آموزش های گروهی به خانواده های هدف کمیته امداد امام خمینی(ره)، ارتقای سطح معلومات و ایجاد فرصت های شغلی در روستاها دنبال می شود.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان فیروزکوه در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز اظهارکرد: در راستای اجرای آموزش های گروهی در روستاها در تمامی گروه های سنی، خانواده های بدکارکرد یا دارای کارکرد ضعیف از سوی عوامل کمیته امداد شناسایی می شوند.

“مهدی شعبانی” از سرکشی به روستاهای “لزور”، “سرانزا” و “طرود” و شهر “ارجمند” در چند نوبت خبر داد و گفت: تاکنون علاوه بر شناسایی افراد، آموزش های بیماری های مشترک انسان و دام و بهداشت روان، توزیع بسته های بهداشتی و بروشورهای آموزشی و توانمندسازی افراد زیر پوشش در این مناطق انجام شده است.

وی همچنین از شناسایی فرزندان افراد واجد شرایط به منظور ایجاد اشتغال روستایی خبر داد و افزود: به این منظور تک تک خانواده های زیر پوشش تک شماری شدند و استعداد پرداخت وام جهت خرید دستگاه جوجه کشی، دام و . . . در آنان مورد ارزیابی قرار گرفته است.

شعبانی تصریح کرد: این مهم و مراجعه معکوس به روستاها با ۲ هدف اصلی ممانعت از مهاجرت روستاییان به شهرها و دوری، صعب العبور بودن و شرایط خاص اقلیمی مناطق روستایی در دستور کار کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قرار گرفته است.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =