فرماندار شهرستان دماوند گفت: ارتقای سلامت و سطح بهداشت جامعه نیازمند توجه همه دستگاهها و متولیان امر است.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري ˈسعید افشارنادریˈ روز سه شنبه در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی در سالن اجتماعات فرمانداری دماوند اظهار کرد: کارگروه سلامت و امنیت غذایی زیر مجموعه شورای برنامه ریزی توسعه استان و کارگروهی قانونی است که مصوبات آن نیز جنبه قانونی دارد.

وی افزود: امروز موضوع سلامت انسان ها و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست و یکی از رکن های توسعه جوامع است.

فرماندار دماوند، دامنه سلامت و امنیت غذایی را بسیار گسترده خواند و آن را شامل سلامت روانی و جسمانی عنوان کرد.

وی اظهار کرد: امنیت غذایی باید برای آحاد جامعه تضمین شود و در این راستا کیفیت و بهداشت مواد غذایی بسیار اهمیت دارد.

افشارنادری یادآور شد: عنصر اساسی دیگر در سلامت انسان، تامین و مصرف آب سالم است.

وی با اشاره به ارتقای شاخص های بهداشتی، درمانی و غذایی، بیان کرد: با گسترش فعالیت خانه های بهداشت در نقاط مختلف کشور در طول سالهای پس از انقلاب این مهم محقق شده، مرگ و میر نوزادان کاهش و امید به زندگی افزایش یافته است.

نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزکوه ادامه داد: به منظور برنامه ریزی ارتقای شاخص های امنیت غذایی برای سیاست های عمومی نظام، همه دستگاهها باید به این حوزه توجه داشته باشند.

* وضعیت دوشنبه بازار دماوند نامطلوب است

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با اشاره به نشانه های بیماری دیابت و عوارض آن گفت: دیابت درمان ندارد و قابل پیشگیری است.

دکتر ˈمهدی معززیˈ با اشاره به یک مورد برق گرفتگی در منطقه ˈسربندانˈ که منجر به فوت یک کودک خردسال شد، بیان کرد: رعایت نکردن مسائل ایمنی در منازل، ویلاها و کارگاهها، سبب چهار مورد تلفات انسانی در سال گذشته شد.

این مسوول حوزه بهداشت همچنین وضعیت دوشنبه بازار شهرستان را نامطلوب برشمرد و از مسوولان و متولیان امر خواستار جلوگیری از عرضه مواد غذایی، تنقلات و میوه هایی شد که با وانت بارها توزیع می شود.

وی در پایان از عملکرد ضعیف شوراهای اسلامی در کلرسنجی آب روستاها انتقاد و بیان کرد: با وجود این مساله بیماریهای اسهالی در سال ۹۲ کنترل شده است.

منبع : تارود

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =