"اردوگاه مخوف ۲۲" کره شمالی در مرز روسیه و چین + نقشه و تصاویر

"اردوگاه مخوف ۲۲" کره شمالی در نزدیکی مرز روسیه و چین قرار دارد.

به گزارش تهران نیوز ، مجامع جهانی به نحوه اداره زندان‌ها و اردوگاه‌های نظامی کره شمالی منتقد هستند و گزارش های مختلفی در این زمینه منتشر شده است که برخی نکات را مطرح می کند.
در این پروسه گزارش های مختلفی درباره "کمپ ۲۲" کره شمالی منتشر شده و اعتقاد بر این است که این کمپ به شیوه نادرستی اداره می‌شود. البته کره شمالی این موضوع را رد می‌کند، تاکنون داده های گسترده‌ای درباره این زندان مطرح نشده و بیشتر گزارش ها در حد گمانه زنی برخی مجامع حقوق بشری بوده است.
**توپولوژی "کمپ ۲۲ " کره شمالی
"کمپ ۲۲ " در منطقه "هوئر یونگ (Hoeryong)  " در استان "هوئر یونگ (Hoeryong)"  در شمال کره شمالی بوده و در نزدیکی مرز جمهوری خلق چین و فدراسیون روسیه قرار دارد. درب جنوب غربی کمپ "هوئریونگ"  در فاصله ۷ کیلومتری شهر واقع شده و درب جنوبی آن در نزدیکی مرز استان  "جیلین"  جمهوری خلق چین است.
 
"کورتیس ملوین"، تحلیلگر گوگل با استفاده از عکس‌های جدید گوگل ارث موفق شد اردوگاه‌های جدیدی را در نزدیکی اردوگاه ۱۴ (که پیشتر شناسایی شده بود) بیابد. حصاری ۲۱ کیلومتر این اردوگاه را احاطه‌ کرده‌اند.
ملوین افزود: در ذیل حصار محیطی این اردوگاه دو ایست بازرسی و شش پست نگهبانی وجود دارد، در عین حال تعدادی ساختمان‌های خوابگاهی و ساختمان‌های اداری نیز به وضوح در عکس‌ها قابل مشاهده هستند. معدن ذغال سنگی که در داخل قلمرو حصار قرارگرفته به نظر می‌رسد که مورد استفاده نیست.
 "کمپ ۲۲ "  کره شمالی یک اردوگاه یا زندان نظامی است که زندانیان سیاسی در آنجا نگهداری می‌شوند. این کمپ دارای حداکثر شرایط امنیتی و حفاظتی بوده که گفته شده هیچ کس از آن جان سالم به در نمی‌برد.
این اردوگاه از سال ۱۹۶۵ تاسیس، حد فاصل ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ گسترش یافته و ۲۲۵ کیلومتر مربع وسعت دارد. اردوگاه ۲۲ کره شمالی با برق ولتاژ۳۳۰۰ و سیم خاردارهای بیرونی و تله‌های امنیتی ویژه کنترل می‌شود که خروج هر زندانی را غیر ممکن ساخته است.
در گزارش جدیدی از سوی کمیسیون ملی حقوق بشر اشاره شده است که اکثریت زندانیان این اردوگاه‌ها را نه کسانی که به خاطر عقاید سیاسیشان دستگیر شده‌اند، بلکه کسانی تشکیل می‌دهند که هنگام فرار از کشور بازداشت شده‌اند و بخشی دیگر از زندانیان این اردوگاه کسانی هستند که گزارش شده از کره‌ی جنوبی تمجید کرده‌اند.

زندانیان سابق اردوگاه ۲۲ می گویند که آنها را برای ده ها سال به اردوگاه های کار اجباری فرستاده اند بدون آنکه محاکمه ای برایشان برگزار شده باشد یا حتی تفهیم اتهام شده باشند. دولت کره شمالی به منظور پیشگیری از بروز مخالفت ها کودکان و اعضای خانواده این زندانیان را هم به مجازات های مشابهی محکوم کرده است. یک زن زندانی سابق گفته که او را به خاطر خواندن یک ترانه مربوط به کره جنوبی زندانی کرده اند و بسیاری تنها به خاطر ارتباط داشتن با دوستان و اقوام در کره جنوبی یا ژاپن به زندان رفته اند. دیوید هاوک، نویسنده این گزارش که نخستین بار نتایج تحقیقات خود را در سال ۲۰۰۳ منتشر کرده بود، اکنون می گوید به شواهد جدیدی دست یافته چرا که پناهجویان جدیدی که از کره شمالی گریخته اند راوی اطلاعات تازه ای هستند. بر اساس آمار کمیته حقوق بشر کره شمالی تعداد فراریان این کشور از سه هزار نفر در یک دهه پیش به بیش از ۳۰هزار نفر در حال حاضر رسیده است.

این گزارش بر اهمیت نرم‌افزار گوگل ارث در کشف این اردوگاه‌های کار اجباری در کره‌ی شمالی تاکید دارد. در این گزارش همچنین آمده است: "تصویرهای ماهواره‌ای با کیفیت و جزییات بالا که از طریق گوگل ارث قابل دسترسی هستند، به زندانیان سابق این امکان را می‌دهد که خوابگاه‌هایی که در آن‌ها ساکن بوده‌اند، و همچنین محل‌های اعدام و سایر مکان‌ها را در اردوگاه‌های سابقشان شناسایی کنند."
کمیته‌ی حقوق بشر برای کره‌ی شمالی، که با دیجیتال گلوب، از شرکت‌های پیشرو در عکسبرداری از زمین، همکاری دارد، در سال ۲۰۱۲ با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای گزارشی با "گولاگ پنهان" منتشر کرد.
"گرگ اسکارلاتویو"، مدیر اجرایی این موسسه می‌گوید: "کره‌ی شمالی بیش از این نمی‌تواند واقعیت تلخ وجود سیستم اردوگاه‌های کار اجباری برای زندانیان سیاسی در این کشور را مخدوش و پنهان کند؛ حتی اگر اجازه‌ی دسترسی به این اردوگاه‌ها داده نشود، ما با استفاده از عکس‌های ماهواره‌ای می‌توانیم مستمرا این اردوگاه‌ها را زیر نظر داشته باشیم."
"اردوگاه ۲۲ " توسط بیش از هزار نگهبان حفاظت و عوامل و پرسنل امنیتی این اردوگاه آموزشهای ویژه دیده‌اند و به تفنگ‌های خودکار و سامانه های هوشمند، نارنجک دستی و سگهای آموزش دیده مجهز هستند.
**"اردوگاه ۲۲ " بیش از ۵۰ هزار زندانی دارد
گفته می‌شود این اردوگاه بیش از ۵۰ هزار زندانی دارد که عمدتا از افراد سیاسی غیرقابل اعتماد بوده و همه این زندانیان تا زمانی که بمیرند بازداشت خواهند بود و اطلاعات آن‌ها منتشر نمی‌شود.  "اردوگاه ۲۲ " از قسمت‌های مختلف تشکیل شده و دارای یک کارخانه مواد غذایی، پوشاک، بخش بازداشت‌گاه و پرسنل اداری و یک سایت مخفیانه اعدام است.
البته اعتقاد براین است که افرادی که در زندان های کره شمالی نگهداری می‌شوند اقدامات ضد حکومتی انجام داده‌اند یا از کره شمالی تعریف و تمجید کرده‌اند و یا به نحوی از اعضای حزب مخالف بودند.
تعداد بسیار معدودی از شهروندان کره‌ شمالی توانسته‌اند از این زندان‌های مخوف بگریزند و از مرزهای کشور خارج شوند؛ ولی اشخاصی موفق به انجام این کار شده‌اند داستان‌های وحشتناکی از این زندان‌ها نقل می‌کنند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ افراد به خاطر هر نوع انتقادی از مقامات کره شمالی دارند در این نوع اردوگاه‌ها زندانی می‌شوند و علاوه بر اینکه اغلب خود باید تا آخر عمر در این اردوگاه‌ها بمانند ممکن است افراد خانواده‌شان نیز تا سه نسل محکوم به زندانی شدن در این اردوگاه‌ها شوند. زندانیان این اردوگاه‌ها مجبورند برای زنده ماند از موش‌ها و دانه‌های ذرتی که در فضولات حیوانی پیدا می‌کنند تغذیه کنند.
گزارش های مختلفی درباره مجامع حقوق بشری مبنی بر راهبرد کره شمالی در حفاظت از این زندان وجود دارد؛ هرچند که این گزارش ها هیچگاه از سوی مقامات "پیونگ یانگ" تائید نشده است.
  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =