۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۹

آفتاب ری: پس از گذشت چند روز از ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه مرحله دوم هدفمندی یارانه ها است؛ دولت همچنان به هرطریق ممکن از. . .

سرویس اجتماعی آفتاب ری؛ حسین شفیعی-  پس از گذشت چند روز از ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه مرحله دوم هدفمندی یارانه ها ؛ دولت همچنان به هرطریق ممکن از مردم می خواهد تا از دریافت یارانه ای که اکنون 45 هزار تومان است انصراف دهند. از زیرنویس در سیمای خانواده تا پخش برنامه و تبلیغ در فیلم های تلوزیونی و حتی شبکه پویا! .... البته بی تاثیر هم نبوده و مردم براهمیت انصراف واقف شده اند. اینکه اگر انصراف دهند پول ذخیره شده می تواند در این فضای تنگ اقتصادی حاصل از تحریم ها کمک بخش اقتصاد کشور باشد و خرج شود برای درمان و آبادی ملت!

این تلاش دولت واقعا قابل ستایش است که اینگونه همت کرد تا کسانی که محتاج یارانه نبودند انصراف دهند. امید است همینگونه هم همت کند و درعرصه فرهنگ نیز حلول کند.

 به حاشیه نروم ... چند روز قبل درحین مسابقات هفته آخر لیگ برتر یکی از گزارشگران خبری را مبنی بر انصراف برخی از مدیران شرکت ها و همچنین مدیران فوتبالی از دریافت یارانه ها اعلام کرد و کمی هم آب و تاب داد . اینکه آنها انصراف دادند کار پسندیده ای است اما آیا مقدار یارانه در برابر درآمد این مدیران و یا حتی ورزشکاران ارزشی دارد ؟

[caption id="attachment_69171" align="aligncenter" width="448"]رپورتاژ صدا و سیما برای دولتی ها؛ رپورتاژ صدا و سیما برای دولتی ها[/caption]

این درحای است که چند روز قبل تیم فوتبال پرسپولیس گزارشی از مبالغ درآمد مدیران و بازیکنان تیم خود اعلام کرد، که خواندن ارقام این لیست کمی دشوار و البته ناراحت کننده است. مبالغی که از خزانه خالی! دولت پرداخت می شود. هزینه هنگفتی که نه خرج فرهنگ می شود نه ورزش ملی ... بلکه خرج افرادی می شود که گاها برخی از آنها به فرهنگ و اجتماع هم لطمه وارد می کنند.

هم اکنون هم در زمانی که تیم ملی فوتبال کشور عازم اردوی آماده سازی می شود ، برخی از همین تیم هایی که با پول بیت المال می چرخند حاضر به فرستادن بازیکنان خود نمی شوند و تیم مجبور است با اندک نفرات عازم باشد.

مگر خون این افراد از کارمند یک اداره ای که تمام همش خدمت به این مردم است رنگین تر است؟ کارمندی که با یک صدم یکی از موارد این پرداخت ها می تواند به آرزو های زندگی خود برسد.

این تنها یک نمونه است. کاش می شد دولت از خود شروع کند. از این همه هدر دادن پول بیت المال جلوگیری کند، تا قصاص عده ای مرفح، سودجو و چپاولگر را خانواده ای با اقتصاد متوسط رو به پایین اما با غیرت نسبت به مسائل کشور پرداخت نکند.

خوب مردم همین ها را می بینند و انصراف نمی دهند. حالا هی هزینه کند دولت و در صداسیما آگهی بدهد. راستی هزینه پخش زیرنویس ها و آگهی ها را چه کسی می پردازد؟ شنیدم هزینه پخش در سیما گران است!

به قول عزیزی:  ملت ایران مردم اگر بدانند به خاطر نان ممکن است ... را به قطعنامه های اروپایی بفروشند از جیبشان هم به دولت کمک می کنند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =