استان تهران از ظرفیت بالای صنعتی برخوردار است / احتمال استیضاح وزیر اقتصاد

نماینده مردم پاکدشت در مجلس با اشاره به ظرفیت‌های استان تهران در حوزه صنعت گفت: در استان تهران ظرفیت‌های بسیاری بالایی در حوزه صنعت وجود دارد، اما متأسفانه برخی از کارخانه‌های موجود در استان از حداکثر ظرفیت موجود استفاده نمی‌کنند.

فرهاد بشیری، نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: 40 درصد اقتصاد ایران وابسته به صنعت است؛ بنابراین هرچقدر در حوزه صنعت سرمایه‌گذاری کنیم و تولید افزایش یابد، به همان میزان به‌نفع کشور خواهد بود.

ظرفیت‌های فوق‌العاده صنعتی استان تهران

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان تهران در حوزه صنعت گفت: در استان تهران ظرفیت‌های بسیاری بالایی در حوزه صنعت وجود دارد، اما متأسفانه برخی از کارخانه‌های موجود در استان تهران از حداکثر ظرفیت موجود خود استفاده نمی‌کنند؛ زیرا این کارخانه‌ها با برخی از مشکلات مواجه هستند که ضروری است با هماهنگی دستگاه‌های مسئول، حل‌وفصل شود. عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی افزود: اگر مشکلات برخی از کارخانه‎‌ها مانند، مشکل آب، برق و راه و نیز مشکل تأمین مواد اولیه و مشکلات ارزی و فروش آن‌ها حل شود، فعال‌تر خواهند شد و حتی تعداد بالایی از نیرو را جذب می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

بشیری با اشاره به نقش مجلس در حمایت از صنعت خاطرنشان کرد: وظیفه مجلس ریل‌گذاری است؛ یعنی بستر و آبشخور را برای اجرا و اقدام در همه زمینه‌ها فراهم می‌کند؛ بنابراین اگر دولت در راستای حمایت از صنعت هرگونه لایحه‌ای را به مجلس ارائه دهد، نمایندگان آمادگی دارند که این لوایح را مورد بررسی و تصویب قرار دهند. وی یادآور شد: با توجه به ظرفیت‌های موجود باید در حوزه‌های صنعتی اعم از خودرو، نساجی، پوشاک، کاشی، سرامیک و فولاد کار کرد تا به پیشرفت دست یابیم. همچنین هفت درصد معادن جهان در ایران قرار دارد که اگر به این ظرفیت اهمیت داده شود، می‌توانیم به تولیدکننده بزرگ در جهان تبدیل شویم و صادرات داشته باشیم.

احتمال استیضاح وزیر اقتصاد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم درباره احتمال استیضاح وزیر اقتصاد گفت: احتمال استیضاح وزیر اقتصاد وجود دارد، اما چون دولت در اواخر عمر خود به‌سر می‌برد و با توجه  به برخی ملاحظات سعی براین است که به وزرا تذکر و هشدار داده شود تا اینکه آنها استیضاح کنیم. بشیری به دولت توصیه کرد که در این چند ماه آخر از عمر باقی‌مانده خود فعال باشد و با جدیت پروژه‌های در دست ساخت و یا بهره‌برداری را به پایان برساند. انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =