رییس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: مقام معظم رهبری در سخنانشان مکرر بیان داشتند که به ضرورت و تکلیف اشاره داشته باشند و حتی در سخنرانی روز گذشته هم تاکید کردند که آن ایستادن روی پای خود، استحکام قوای داخلی نظام، قدرت درون زا برای حل مشکلات کشور با تکیه بر درون و نه بیرون، آری این تکلیف امروز ما است. این راه شهدا است.

به گزارش خبرنگار آفتاب ری؛ سردار نقدی، رییس سازمان بسیج مستضعفین در یادواره شهدای مهندسین صنعتی که با حضور خانواده معظم شهدا، انشجویان، اساتید و مهندسین بسیجی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، اظهار داشت: همه باید به صراحت قانون توجه کنند، صراحت قانون به نفی سلطه اجانب، نفی استعمار و استثمار، مبارزه آزادی بخش برای  دفاع از مظلومین و مستضعفین است. نفی مبارزه با آمریکا، نفی قانون اساسی است. پایین ترین حد همبستگی ملت ایران پایبندی به قانون اساسی است.

وی در ادامه گفت: اما آنها که علوی و حسینی هستند، مسیری فراتر از آنچه که در حد یک میثاق ملی است؛ انتخاب کرده اند، تکلیف آنها واضح است که چه باید کرد و کجا باید رفت، آیا باید به ظلم تن در داد یا آزادگی و شرافت انسان را پاس داشت؟ ملت ما برده شکم  نیستند که به واسطه تحریم و سختگیری های ظالمان خودشان را تسلیم یاغی زمانه کنند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: بهترین سند و گواه این حقیقت شهدا هستند، شهدایی که یکی از دیگری پرفروغ تر و درخشنده تر هستند و همچون چراغ راهی برای ما محسوب می شوند. شهیدی که ما به یاد او به اینجا آمده ایم؛ شهید مهرداد، آیا در مقابل ظلم پهلوی تسلیم شد؟ او مجاهد و مبارزی بود که در آن زمان ساواک با تمام وجود از رژیم پهلوی دفاع می کرد، مقاومت و ایستادگی کرد و به آرمان هایش پایبند بود و هرگز تسلیم نشد.

سردار نقدی یادآور شد: مقام معظم رهبری در سخنانشان مکرر بیان داشتند که به ضرورت و تکلیف اشاره داشته باشند و حتی در سخنرانی روز گذشته هم تاکید کردند که آن ایستادن روی پای خود، استحکام قوای داخلی نظام، قدرت درون زا برای حل مشکلات کشور با تکیه بر درون و نه بیرون، آری این تکلیف امروز ما است. این راه شهدا است.

وی گفت: آن روزهایی که شهدای بزرگوار در برابر تحریم ها ایستادند در مقایسه با امروز قابل قیاس نبود. آن روزها واقعا دستمان خالی بود . اگر در نیروهای پشتیبانی آن روز یک نفر با مدرک کارشناسی پیدا می شد، همه خوشحال می شدند. حال که امروز هزار هزار دکتر در کشور داریم. امروز زیرساخت های عظیم کشور در بخش صنعت، نیروی انسانی و پروژه های تحقیقاتی پیش روی ما است...امروز با این همه دانشجو، استاد کدام غیرت و شرافتی اجازه می دهد که حرف از خستگی در برابر مشکلات پیش پا افتاده بزند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین هشدار داد: برخی می خواهند ما را به جایی برسانند که شعار مرگ برآمریکا ندهیم؟! آن روز زیر شلیک و بمباران گفتیم، یک پنجم خوراک و پوشاک امروز را نداشتیم . ده درصد رفاه امروز را نداشتیم. باید قدرشناس میراث عظیم و ارزشمند شهدا باشیم. قدرشناس پدران و مادران صبور و دردکشیده باشیم که سر سوزنی از راه امام و شهدا عقب ننشسته اند. نباید در رسانه ها و تحلیل ها حرف هایی گفته شود که دل خانواده شهدا را بشکنیم. باید مراقب باشیم. من از تمام خانواده های شهدا که با حضور خود جمع دانشجویان و بسیجیان را نورانی می کنند سپاسگزام و از خدای متعال می خواهم وعده ای که امام عزیزمان داد این انقلاب را به انقلاب جهانی حضرت ولی عصر(عج) نزدیکتر گرداند. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

در ادامه این مراسم سردار نقدی، سردار سلیمانی،  دکتر روستا آزاد، دکتر عظیمی و مهندس کفایتی از خانواده های معظم شهیدان همسر شهید مهرداد، شهید بهروز سلطانی، خانواده شهید مهندس حسین سرفراز خباز، همسر شهید مهندس حسین شوریده، خانواده شهید مهندس سید جمال میرامیرخانی، خانواده شهید شربت عقلی، خانواده شهید شریف واقعی، برادر شهید مهندس علی محمودی، مادر شهید علیرضا قزوینی، مادر شهید غلامرضا صادق زاده، مادر شهید مجید حدادعادل، محسن شهریاری فرزند شهید دکتر مجید شهریاری، برادر شهید موذن صفایی، برادر شهید محمدتقی محمدی عراقی، برادر شهید محمد نیلی احمدآبادی، برادر شهید غلامرضا رضایی، خواهر شهید محسن ماندگار، خواهر شهید غلامرضا اثباتی و همچنین همسر شهید احمدی روشن تجلیل به عمل آوردند.

یادآور می شود: در پایان این مراسم بیانیه سازمان بسیج مهندسی به مناسبت 13 آبان قرائت شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =