استفاده از حمل و نقل عمومی راهی برای کاهش ترافیک پایان سال

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان پردیس استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی را راهی برای کاهش ترافیک پایان سال خواند.

به گزارش تهران نیوز ، روح الله روزبه رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان پردیس در گفتگو با خبرنگار  پردیس خبر در خصوص ترافیک ایام پایانی سال اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال به دلیل مراجعه شهروندان به مراکز خرید شاهد افزایش سفرها ی درون شهری هستیم که برای شهری مثل بومهن و قرار گرفتن در مسیر ترانزیت شهرهای شمالی سفرهای برون شهری سایر هموطنانمان از نقاط مختلف کشور جریان آمد و شد را افزایش می دهد.

وی افزود: توقفهای دوبله، مورب، سد معبر، حریم تقاطعها، مقابل درب منازل و ....عمده تخلفاتی هست که در روزهای پایانی سال بر شدت ترافیک افزوده و برای تمامی کاربران راه مشکلاتی را به وجود می آورد.

روزبه ادامه داد: از جمله این مشکلات قرار گرفتن در ترافیکهای طولانی مدت، افزایش مصرف سوخت، آلودگی هوا، بروز نقص فنی در وسایل نقلیه، تصادف، آسیبهای روحی و ....است. لذا برای جلوگیری از بروز این دست مشکلات پیش روی چند نکته را به رانندگان، شهروندان و کلیه کاربران ترافیک متذکر می شوم،

*حتی الامکان مراجعه به مراکز تجاری و اداری را به روزهای پایان سال موکول نکنند.

*تا جایی که ممکن است از خودروی شخصی برای رفت و آمد به خصوص به مرکز شهر استفاده نکنند و از حمل و نقل عمومی بهره ببرند.

*خودروی خود را با فواصل بیشتری از مراکز خرید پارک کنند، چرا که قطعا مقابل این مراکز فضا برای پارک خودرو به تعداد همه مراجعین وجود ندارد.

*از توقف های دوبله، مورب، سد معبر، حریم تقاطعها، مقابل درب منازل و توقف در پیاده رو حتی برای چند ثانیه پرهیز کنند، چرا که این امر تخلف است و پلیس در راستای اجرای قانون و جلوگیری از تضییع حقوق سایرین با این تخلفات برخورد قانونی می کند، ضمن اینکه این قبیل تخلفات موجب کندی عبور و مرور نیز می گردد.

*شهروندان عزیز میتوانند بخشی از مراجعات به مرکز شهر را به ساعات ابتدایی روز موکول کنند و از مراجعه در زمان اوج ترافیک یعنی غروب و شامگاه به این محلها خودداری کنند.

*رانندگان از سوار و پیاده نمودن سرنشینان خود دقیقا مقابل مراکز خرید خودداری کنند .توقف کمی قبل یا بعد از این محلها میتواند به سرعت جریان عبور و مرور بیافزاید. ضمن اینکه این موضوع به خودرو های مسافر بر عمومی هم تاکید میگردد.

روزبه بیان کرد: پارکینگی در مرکز شهر بومهن برای افرادی که تمایل به خرید دارند با همکاری شهرداری و مالک تهیه شده که شهروندان می توانند از آن استفاده کرده و با خیالی آسوده به انجام کارهای خود بپردازند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان پردیس تصریح کرد: در نهایت ضمن دعوت از کلیه رانندگان به رعایت قوانین و مقررات به خصوص در این روزهای پایانی سال، سلامتی در عبور و مرور را برای همه شهروندان عزیز از خداوند بزرگ خواستارم.

  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =