معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: هدف از برگزاری هفته فرهنگی هنری شهرستان های استان تهران را معرفی قابلیت ها، استعداد ها و توانمندی های های فرهنگی و هنری هنرمندان شهرستان های استان تهران است.

به گزارش سرویس فرهنگی آفتاب ری؛ معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران هدف از برگزاری هفته فرهنگی هنری شهرستان های استان تهران را معرفی قابلیت ها، استعداد ها و توانمندی های های فرهنگی و هنری هنرمندان شهرستان های استان تهران دانست.

اسماعیلی گفت: نخستین هفته فرهنگی هنری استان تهران از سوم تا نهم اسفند ماه در مجموعه برج میلاد برگزار شد که ویژه شهرستان های ری، تهران و شمیرانات است و برنامه های دیگری برای سایر شهرستان ها تدارک دیده ایم که در هفته های آتی اجرا خواهد شد.

[caption id="attachment_62154" align="aligncenter" width="480"]اسقبال بی نظیر مردم شهرری از روز فرهنگی ری در برج میلاد اسقبال بی نظیر مردم شهرری از روز فرهنگی ری در برج میلاد[/caption]

 وی برنامه های هفته فرهنگی شهرستان های تهران را بخش نمایشگاهی شامل هنر های تجسمی، گالری عکس و صنایع دستی، هنر های سنتی و نو  و بخش دیگر را آیین ها، سنت ها و رسوم شهرستان ها برشمرد و گفت: کارهای نمایشی، موسیقی محلی و برنامه های مختلفی در این زمینه اجرا شد. همچنین بخش ویژه مختص تهران شناسی، ری شناسی و شمیرانات بود که جاذبه های تاریخی و فرهنگی، مولفین و نویسندگان این شهرستان ها  در آن بخش معرفی شدند .

 اسماعیلی اظهار کرد: با توجه به اینکه شهر ری قدمت دیرینه و سابقه ای کهن دارد، هنرمندان بسیار ارزشمندی در این شهرستان فعالیت می کنند و روز ری هم بسیار خوب و با کیفیت و غنای بالایی برگزار شد.در روز ری برنامه های مختلفی تدارک دیده شده بود که اجرای موسیقی سنتی، خیمه شب بازی، کارگاه ها و ورک شاپ های مختلف هنری از جمله آنها بود و از ویژگی های بارز نمایشگاه، حضور گسترده مردم شهرستان ری در نخستین هفته هنری  بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =