بعد از سفر حقوق بشری کاترین اشتون پروژه فشار بر ایران به بهانه حقوق بشرکلید خوردو پای بان کی مون و مجلس آلمان به مداخله در امور داخلی کشورمان باز شد.

به گزارش آفتاب ری ، «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل روز سه‌شنبه در اقدامی مداخله‌جویانه به انتقاد از وضعیت آزادی بیان در ایران پرداخته و طی گزارشی که به شورای حقوق بشر این سازمان ارائه کرده، نوشته است که «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران نتوانسته است به وعده‌های خود برای افزایش آزادی بیان، عمل کند. وی با وجود استقبال از آزادی 80 «زندانی سیاسی» از جمله «نسرین ستوده» در تابستان امسال، گفته است هنوز افراد بسیار دیگری نیز هستند که باید آزاد شوند. دبیر کل سازمان ملل همچنین از دولت ایران خواسته است آزادی فوری «میر حسین موسوی» و «مهدی کروبی» را بررسی کند. روز گذشته دویچه وله فارسی از قول مسئول امور حقوق بشر دولت آلمان گفت : با روی کارآمدن روحانی وضعیت حقوق بشر در ایران بهبود نیافت. کارشناس عفو بین‌الملل تأکید دارد که اکنون زمان گفت‌وگوی غرب با ایران درباره وضعیت حقوق بشر فرا رسیده است. این  اظهارات  در حالی است که مرضیه افخم در اظهار نظر اولیه خود دیدار اشتون با فعالان حقوق بشری را دیدار با جامعه مدنی ایران دانسته و آن را امری معمول در روابط بین المللی دانست.
روز گذشته نمایندگان مجلس از ظریف خواستند به مردم و مجلس در رابطه با سفر اشتون توضیح دهد.
چندی پیش مقام معظم رهبری در دیدار بامردم آذربایجان شرقی تاکید کرده بودند که دشمنی آمریکا با اصل انقلاب است با مذاکره هسته‌ای پایان نمی‌یابد .
دولت و بخصوص وزارت امور خارجه با موضع گیری دقیق و مشخص بایستی اجازه ورود دشمن به مسائل داخلی را ندهد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =