اصلی‌ترین هدف دشمن در جنگ نرم تخریب خانواده و تاثیرگذاری بر روی زنان است/ بالابردن سواد رسانه‌ای و آموزش به زنان باعث خنثی شدن تدابیر شیطانی دشمن می شود

مدیر واحد بانوان حزب مؤتلفه اسلامی مطرح کرد: تحقق خنثی نمودن توطئه‌های شیطانی دشمن را در گرو بیداری و بصیرت زنان با دریافت آموزش‌های صحیح و درست از منابع اصیل اسلامی خواهد بود.

به گزارش تهران نیوز ، مریم گائینی‌پور مدیر واحد بانوان حزب مؤتلفه اسلامی در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به حضور زنان در فضای مجازی بیان کرد: فضای مجازی یکی از حوزه‌های بحث‌برانگیز و مهم در جامعه امروزی ماست؛ استفاده از این ظرفیت و چگونگی مواجهه با این داستان تازه روایت شده در دنیای مدرن موضوع بسیار مهم و درعین حال چالش‌آمیزی است، اما گروه‌های مخاطب شبکه‌های اجتماعی مجازی که کارکردی شبیه دنیای حقیقی پیدا کرده است، در طیف‌ها و گروه‌های مختلف سنی و جنسیتی قرار دارند که یکی از این گروه‌ها زنان هستند. وی افزود: این قشر به واسطه زمان فراغت بیشتری که در قیاس با مردان دارند از این ابزارهای نوین استفاده بیشتری می‌برند و شکل‌گیری شخصیت انسانی فرزندان خانواده اعم از دختر و پسر که زنان و مردان آینده جامعه هستند به عهده زن خانواده است و حضور پررنگ و انکارناپذیر عاطفی و احساسی زن در همه زمینه‌ها هویداست و به جهت ساختار روحی و هویت وجودی اش، با هر حرکت، رفتار و گفتار، تأثیر به سزایی بر افراد خانواده و اطرافیانش دارد. گائینی‌پور اظهار داشت: زنان در طول تاریخ در جوامع مختلف چه شرقی و چه غربی، اعم از مسلمان و غیرمسلمان همواره مورد توجه برنامه‌نویسان و تدوین‌کنندگان سیاست‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بوده‌اند و در جامعه ما نیز مقوله زنان از این قاعده مستثنی نیست. مدیر واحد بانوان حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: مختصات جنگ نرم در حوزه زن و خانواده، فضای مجازی تهدیدی برای زنان در این مسیر است و در شرایط کنونی و با گسترش ابزارهای نفوذ، کیان خانواده و به خصوص شخصیت زنان، یکی از مهم‌ترین هدف‌گذاری‌های دشمن در عرصه تهاجم فرهنگی و جنگ نرم هستند. وی ادامه داد: زنان اگر کرامت انسانی خود را بشناسند و جایگاه خویش در نظام خلقت و هستی را درک کنند می‌توانند بهترین گزینه برای انتقال این مفاهیم عالی انسانی و الهی در فضای مجازی ‌شوند.

گائینی‌پورگفت: در این مسیر آنها نه تنها گرفتار خباثت طراحان امپریالیستی غرب در جهت سوءاستفاده از زنان در این فضا نخواهند شد بلکه بالعکس منادیان و مبلغان مؤثری برای به رخ کشیدن مفاهیم و ارزش‌های عالی انسانیت و خلقت الهی خواهند بود.

مدیر واحد بانوان حزب مؤتلفه اسلامی یادآور شد: تحقق خنثی نمودن توطئه‌های شیطانی دشمن را در گرو بیداری و بصیرت زنان با دریافت آموزش‌های صحیح و درست از منابع اصیل اسلامی خواهد بود و علاوه بر آن شبکه‌های اجتماعی، فرصت‌هایی که این عرصه با قابلیت‌های غیرقابل انکار در اختیار جامعه زنان قرار می‌دهد تا به بروز توانایی و استعداد‌های ذاتی خود بپردازند، قابل توجه است.

وی مطرح کرد: سواد رسانه‌ای و ایجاد آگاهی عمومی مهم‌ترین ابزار و راهکار برای مصون ماندن از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی شبکه‌های مجازی است و پا نهادن در این عرصه بدون آگاهی و اطلاعات کافی و لازم به مثابه قدم گذاشتن در بیابان برهوت در شب تاریک بدون هیچ ابزار و وسیله‌ای است که بدون شک جان سالم به در بردن از آن را محال می‌نماید.

  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =