اعدام دزدان سریالی سوپر مارکت ها

چهار سارق مسلح که در مدت ۱۰ روز ۲۴ بار از مغازه‌ها و سوپرمارکت‌های تهران، پاکدشت و ورامین دزدی کرده بودند، در زندان رجایی شهر کرج به دار مجازات آویخته شدند

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز به نقل از مشرق ،رسیدگی به این پرونده از ۲۳ آذر سال گذشته و در پی سرقت‌های مسلحانه سریالی از سوپرمارکت‌ها و مغازه‌ها در تهران و چند شهرستان اطراف آن در دستور کار تیم تحقیق قرار گرفت.تحقیقات نشان می‌داد در همه این سرقت‌ها، سه مرد نقابدار درحالی که کلت کمری و سلاح سرد به دست داشتند وارد سوپرمارکت‌ها و مغازه‌ها در منطقه افسریه شده و با تهدید فروشندگان، صندوق مغازه‌ها را غارت می‌کردند.در حالی که در مدت ۱۰ روز ۱۸ سرقت در تهران و ۶ دزدی مشابه از سوپرمارکت‌ها و مغازه‌های پاکدشت و ورامین گزارش شده بود کارآگاهان دریافتند این سرقت‌ها توسط یک باند انجام می‌شود.
همچنین در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که سوپرمارکت‌ها و رستوران‌هایی مورد حمله این دزدان قرار گرفته بود که در ساعت پایانی شب باز بودند. از آنجا که مردان نقابدار خشن تنها در یک شب و از ساعت ۲۳ تا یک بامداد ۹ مغازه را مورد سرقت مسلحانه قرار داده بودند کارآگاهان توانستند با بررسی دوربین‌های مداربسته سرنخ خوبی به دست آورند و مشخص شد سارقان پس از فرار سوار بر سمند سفیدرنگی با پلاک سرقتی شده‌اند. در ادامه تحقیقات و با ردیابی‌های ویژه اطلاعاتی هویت اعضای باند شناسایی شد و پلیس دریافت دو نفر از آنها که ۲۷ و ۳۳ ساله بودند به اتهام شرب خمر و رانندگی هنگام مستی توسط مأموران یکی از کلانتری‌های پایتخت بازداشت شده‌اند. با مشخص شدن هویت متهمان دستگیر شده مخفیگاه سه نفر دیگر آنها در حوالی ورامین شناسایی شد و در عملیاتی ویژه همگی دستگیر شدند. در بازرسی از مخفیگاه اعضای این باند دو کلت کمری، ۱۸ فشنگ، ۲ شوکر و شماری اسپری اشک آور کشف شد. متهمان که همگی معتاد بودند مدعی شدند که به‌صورت گردشی برای هر سرقت وارد عمل می‌شدند و در هر دزدی ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان به دست آورده و آن را صرف خرید مواد کرده‌اند.با اعتراف متهمان به سرقت‌های مسلحانه و بازسازی صحنه، کیفرخواست علیه ۴ نفر از ۵ سارق دستگیر شده به‌عنوان محارب صادر شد. بدین ترتیب متهمان در دادگاه عمومی و انقلاب پایتخت پای میز محاکمه ایستادند وقضات حکم اعدام آنها را صادر کردند. این حکم در زندان رجایی شهر به اجرا رسید.
منبع: روزنامه ایران
  انتهای پیام/* ا/۴۴۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =