به گزارش خبرنگار آفتاب ری از پاکدشت ، دو متجاوز به عنف که با اتهام‌های دیگری از قبیل قتل، سرقت و آدم‌ربایی از سوی دادگاه کیفری استان تهران به اعدام با چوبه‌ی دار محکوم شده بودند، صبح روز جمعه ۲۹ دی با حضور رئیس دادگستری آقای باقری ،دادستان آقای علیش پور ، اعضاءشورای تامین شهرستان و  بسیاری از مردم شهرستان پاکدشت و حومه، در میدان معلم این شهر اعدام شدند.

 متجاوزان که در سال ۱۳۸۹ به عنوان مسافرکش در سطح شهرستان پاکدشت اقدام به سوار کردن دختران و زنان جوان می‌کردند آنها را به زور به بیابان‌های اطراف شهر برده و مورد تجاوز قرار می‌دادند و در نتیجه این اقدامات یکی از قربانیان نیز از سوی متجاوزان به قتل رسیده بود.

برای اجرای این حکم ابتدا دادستان شهرستان پاکدشت مجرمان را معرفی و جرایم آنان را قرائت کردو درادامه برای حاضرین مطالب ارزنده ای را ایراد کرد .

دادستان بیان کرد :قوه قضاییه کشور هیچگاه در مقابل متجاوزان اخلاقی که به ناموس مردم چشم دارند کوتاهی نکرده و از این پس هم کوتاه نخواهدآمد و در مقابل آنان با قانون اسلامی حاکم در کشورمان ایستاده است ، و نخواهدگذاشت جامعه ما را تحدید کنند.

وی در ادامه ایراد کرد :شهروندان عزیزپاکدشت ،مطمئن باشید کسانی که بخواهند اختلال اجتماعی و مزاحمت برای نوامیس شهروندان ما ایجاد کنند محکم با آنان برخورد خواهیم کرد .

 در پایان این دو متجاوز پس  از قرائت حکم دادستان پاکدشت در حضور برخی از اعضای خانواده‌های قربانیان تجاوز و با حضور مسوولان قضایی اجرای حکم اعدام شدند.

 ساعت‌ها پیش از شروع مراسم، تعداد زیادی از مردم بر اساس اطلاع قبلی از شهر‌ و روستا‌های اطراف پاکدشت برای تماشای اجرای این حکم جمع شده بودند و در حین اجرای حکم بعضا شعار‌هایی همچون الله اکبر گفتند  وهمچنین شعارهایی به حمایت و تشکر از قوه قصاییه سردادند  .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =