گروه های جهادی سازمان بسيج مستضعفين به پشتوانه ميليون‌ها بسيجي عاشق و ملت غيور و آزاده ايران اسلامي، آمادگي كامل خود را براي كمك همه جانبه به سيل زدگان اعلام نموده و به محض اعلام آمادگي و هماهنگي مسوولان كشوری و تسهيل امر اعزام از سوي دستگاه‌هاي ذيربط كشورمان، بسيجيان عزيز را در مرحله نخست در قالب گروه امداد و پزشكي تخصصي، امداد پزشكي عمومي و گردان امداد و نجات عاشورا به مناطق سيل زده اعزام مي‌نمايد.

بولتن نیوز: گروه جهادی "وصال" بسیج سازندگی (گروه امداد و پزشكي تخصصي، امداد پزشكي عمومي و گردان امداد و نجات عاشورا) با انتشار اطلاعيه‌اي آمادگي خود را براي كمك رساني و امداد به مردم سیل زده و آواره طوفان سندی اعلام كرد.

در بخشي از اين اطلاعيه آمده است: متاسفانه با وجود گذشت چندین روز از طوفان سهمگین سندی، مشکلات مردم مناطق سیل زده در آمریکا بعد از فرونشستن این طوفان همچنان ادامه دارد و بی توجهی و عدم رسیدگی دولت امریکا موجب تاثر گرديده لذا بسيج سازندگی كه خدمت به مظلومين عالم را سرلوحه خود قرار داده است خود را در اين حادثه شريك دل‌هاي بي‌قرار و قلوب شكسته زنان و مردان آواره كودكان غم‌ديده و بازماندگان اين واقعه تلخ به ویژه مسلمانان امریکا مي‌داند.

در بخش ديگر اين اطلاعيه آمده است: گروه های جهادی سازمان بسيج مستضعفين به پشتوانه ميليون‌ها بسيجي عاشق و ملت غيور و آزاده ايران اسلامي، آمادگي كامل خود را براي كمك همه جانبه به سيل زدگان اعلام نموده و به محض اعلام آمادگي و هماهنگي مسوولان كشوری و تسهيل امر اعزام از سوي دستگاه‌هاي ذيربط كشورمان، بسيجيان عزيز را در مرحله نخست در قالب گروه امداد و پزشكي تخصصي، امداد پزشكي عمومي و گردان امداد و نجات عاشورا به مناطق سيل زده اعزام مي‌نمايد.

اعلام آمادگی گروه های جهادی بسیج سازندگی ایران درحالی اعلام میگردد که رئیس جمهور این کشور با کمال بی اعتنایی سرگرم برنامه های انتخاباتی است و دست کم دویست منطقه آسب زده این طوفان متعلق به قشر های فقیر همچنان در وضعیت اسفبار به سر می برند و این امر باعث شده است زندگی آنان با مشکلاتی اساسی روبرو باشد. در بسیاری از مناطق فقیر نشین نیویورک نگرانی از غارت و دزدی را بیشتر کرده است. از دیگر سو، بسیاری نیز نیازمند کمک هایی هستند که موسسات خیریه عملا هیچ گونه کمکی در اختیارشان قرار نمی دهند. رفت و آمد از محلی به محل دیگر نیز با توجه به ناکارآمد بودن سامانه های حمل و نقل عمومی، برای مردم مشکل ساز شده است و کسانی که با توجه به هزینه سنگین، نمی توانند با تاکسی رفت و آمد کنند، مجبور به پیاده روی های طولانی هستند و در این میان خانواده های فقیری که به علت مشکلات جسمانی، قادر به بیرون رفتن نیستند و کسی نیز برای جویا شدن مشکلاتشان به آنان سر نمی زند، وضعی به مراتب بغرنج تر دارند و در میانه هیاهوی شهری بزرگ، منزوی شده اند.

منبع: ققنوس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =