ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشوربا اشاره به تثبیت قیمت بنزین و گازوئیل تا اطلاع ثانوی از واریز سهمیه ویژه بنزین و گازوئیل خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی در ساعت 24 امشب خبر داد و اعلام کرد: خودروهای شخصی هم می توانند از باقی مانده ذخیره بنزین 400 تومانی کارتها و یا بنزین آزاد 700 تومانی استفاده کنند.

به گزارش آفتاب ری به نقل از مهر، پیگیری‌ها از ستاد حمل و نقل سوخت نشان می دهد با تصمیم نهایی ستاد سوخت و ستاد هدفمندسازی یارانه ها برای اردیبهشت ماه سال جاری هیچ گونه تغییری در قیمت و یا سهمیه ویژه بنزین خودروهای عمومی همچون تاکسی ها، آژانس های مسافربری، وانت بارها و موتورسیکلت های پیک اعمال نمی شود.

از این رو ساعت 24 امشب دوشنبه اول اردیبهشت ماه سهمیه ویژه بنزین تمامی خودروهای عمومی بدون هیچ‌گونه تغییر قیمت و یا میزان سهمیه در کارت های هوشمند سوخت این دسته از خودروها شارژ خواهد شد.

همچنین با توافقی که با ستاد هدفمندی یارانه ها و ستاد سوخت انجام گرفته مقرر شده است که با توجه به تثبیت قیمت و سهمیه های بنزین خودروهای عمومی هیچ گونه تغییری در کرایه خودروهای عمومی شامل تاکسی ها، وانت بارها و آژانس های مسافربری اعمال نشود.

همچنین مقرر شده است تا زمان اجرای نهایی فاز دوم قانون هدفمند سازی یارانه ها تمامی خودروهای شخصی برای تامین بنزین مورد نیاز خود یا از بنزین 400 تومانی ذخیره سازی شده در کارت‌های سوخت استفاده کنند و یا می توانند بنزین آزاد را با قیمت 700 تومانی از جایگاه‌های سوخت خریداری کنند.

ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت همچنین تاکید کرده است که با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها چند روز آینده سهمیه و قیمت های جدید خودروهای شخصی و عمومی رسما اعلام خواهد شد.

امروز خبرگزاری مهر با انتشار گزارشی اعلام کرده بود: با نهایی شدن قیمت جدید بنزین و گازوئیل، عرضه دو نرخی این فرآورده‌ی نفتی با حفظ نظام سهمیه‌بندی ادامه می‌یابد و در این بین یک مقام مسئول در وزارت نفت، اعلام کرد: اگر امشب قیمت‌های جدید اعلام رسمی نشد، از فردا مردم می‌توانند بنزین را کماکان با بنزین آزاد 700 تومان و بنزین 400 تومانی ذخیره شده در کارت‌ها خریداری کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =