به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل ازفارس  محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت این سازمان ضمن تاکید بر حق مشروع ایران برای داشتن چرخه کامل سوخت هسته‌ای اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره آماده تداوم گفت‌وگوها بر پایه تفاهم مشترک و احترام متقابل بوده است.

در جلسه مشترک «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل که برای بررسی نقش سازمان‌های منطقه‌ای از جمله اتحادیه اروپا در خصوص صلح و امنیت بین‌المللی برگزار شده بود، برخی از اعضای شورای امنیت در کنار سایر موضوعات مهم منطقه‌ای، اشاره‌ای نیز به موضوع هسته‌ای کشورمان داشتند که محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم کشورمان در نامه خود به رئیس شورای امنیت، مواضع کشورمان در این رابطه را تبیین کرد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در نامه خود تصریح کرد: همانگونه که همواره اعلام شده، جمهوری اسلامی ایران کاملاً متعهد به معاهده ان پی تی بوده و مصمم است به همکاری خود با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر اساس موافقتنامه‌های پادمان ادامه دهد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران قاطعانه به دفاع از حق مشروع خود برای استفاده از انرژی هسته‌ای برای اهداف صلح آمیز، همانگونه که در موافقتنامه ان پی تی قید شده، ادامه خواهد داد.

خزاعی اضافه کرد: شناسایی حق مشروع ایران برای داشتن چرخه کامل سوخت هسته‌ای از جمله غنی سازی اورانیوم براساس معاهده ان پی تی توسط گروه 1+5 از موضوعات بدیهی و روشن می‌باشد.

سفیر و نماینده دائم  کشورمان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره آمادگی خود را برای گفت‌وگو بر پایه تفاهم مشترک و احترام متقابل اعلام کرده است.

وی اضافه کرد: مقامات جمهوری اسلامی ایران همواره و در مناسبت‌های مختلف اعلام کرده‌اند، سیاست رویکرد دو گانه (سیاست همزمان اعمال فشار و اعلام آمادگی برای گفت‌وگو) که توسط برخی کشورها دنبال می‌شود، امری بی معنی و بی فایده می‌باشد، چون اعمال فشار علیه ایران تلاش‌های دیپلماتیک را از مسیر خود خارج خواهد کرد. از این رو هر مذاکره‌ای که بخواهد موفق باشد، باید در فضایی سازنده، مثبت و با روحیه همکاری برگزار شود.

خزاعی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در خصوص مذاکرات (با گروه 1+5) جدی است و انتظار دارد که طرف مقابل نیز جدی باشد و دور جدید مذاکرات که قرار است در هشتم اسفند ماه سالجاری در قزاقستان برگزار شود به نتایج مثبت و ثمر بخشی دست یابد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =